Depilasyon Nedir Depilasyon Çeşitleri ve Yöntemleri

Alexandrite Lazer Epilasyon,buz lazer Alex Lazer Epilasyon,Nd:yag Lazer Epilasyon, Buz Lazer Epilasyon, Ruby Lazer Epilasyon, Diode Lazer Epilasyon Estetik Cerrahi, 2020 Lazer epilasyon merkezleri, Yara/Yanık Tedavisi, Saç Ekimi, Lazer Epilasyon, Cilt Bakımı, 2020 lazer epilasyon fiyatları, Leke Tedavisi, Cilt Yenileme Tedavisi, Botoks Uygulamaları, Dolgu Uygulamaları konusunda ve en çok ta lazer epilasyon hakkında bilgiler, tavsiyeler, yorumlar ve fiyatlar hakkında sizleri aydınlatıcı içerikler sunmaktayız.

Doktorumuz Sorularınızı Yanıtlıyor!!!

1 Şubat 2011 tarihinde eklendi, 9.185 kez okundu.

Son Güncelleme Temmuz 12th, 2016 Saat 04:11 am yapılmıştır

Depilasyon vücuttaki kılların geçici olarak klasik epilasyon yöntemleri kullanılarak alınması yöntemidir. Depilasyon uygulamaları çeşitli şekillerde yapılabilir. Depilasyon çeşitleri epilasyon sırasında kullanılan aracıya göre isimlendirilir. Örneğin cımbız, tüy dökücüler, ağda depilasyonda kulanılan aracılardır.

Vücutta belli bölgelerde normal olarak, bazı bölgelerde anormal olarak aşırı kıllanma görülür. Bu aşırı kıllanma sebebi hormonal olabileceği gibi, genetikte olabilir. İşte vücutta aşırı oluşan bu tüyler rahatsız edici olur. Hareket kısıtlamasına kadar birçok şeyi kısıtlar. Kadınlar için depilasyon konusu erkeklere göre daha da önemlidir. Fakat sırtında aşırı derecede kıl bulunan erkekte itici görülebilir. Bu tarz aşırı kıllanmalara geçici epilasyon değilde lazer epilasyon yapılması ve sonsuza kadar kurtulunması daha akılcı bir yöntemdir. Şimdilerde geçici epilasyon yöntemlerinde de yapılan yenilikler sayesinde tüylerinizi her aldığında bidahaki sefere daha zayıf çıkararak belli sürenin sonunda iyice seyrelmesine yardım etmektedir.

Depilasyonu bayanlar bacak bölgesine, koltukaltı bölgesine, bikini bölgesine ve Özel Bölgeye uygulamaktadır. Erkeklerde depilasyon yöntemlerinden yararlanmak en sık kullandıkları bölge de bacak, kaş arası ve göğüs bölgesidir.

Yukarıda depilasyonu birçok şekilde yapabileceğinizden bahsetmiştik.

İşte etkili depilasyon Yöntemleri, Kullanım Şekilleri, Avantaj ve Dezavantajları

* Klasik ağda yöntemi; klasik ağdalar evde kolayca hazırlanabilen, şeker, su ve limonun kaynatılarak yapılan bir karışımdır. Klasik ağda yaparken ağda yapılacak bölgenin temiz olmasına dikkat edilmeli, ağdayı yaparken kılların çıkış yönüne doğru uygulanıp sonra kılların çıkış yönünün tersinden çekilmesidir. Bu yöntemde acı hissedilir fakat depilasyonda uygulanan en eski yöntemlerden ve sık kullanılan bir yöntemdir. Kılları yüzeyden temizler.

* Kimyasal Depilatuarlar; kimyasal bileşimi olan, krem, jel ve roll-on’lardır. Kimyasal bileşiminde, thioglikolik asit tuzları(sodyum ve kalsiyum thioglikolat) bulunur. Thioglikolatlar kılda bulunan keratindeki kükürt bağlarını parçalayarak yüzeyde görünen kılı yok ederler. Bu yöntem ağrı ve acı vermez. Kolaylıkla uygulanabilirler. Kullanım alanı daha çok koltukaltı, bikini bölgesi, bacak bölgesisidir.

* Tüy Dökücüler; bunlarda kimyasal depilatuarlar gibidir. Kılları çözerek, görünen bölgede yok ederler. Kolayca uygulanabilirler fakat, cilt yüzeyindeki koruyucu dokuya zarar verebilirler. Çok sık uygulanmamaları tavvsiye edilir.

* Tüp ağdalar; bu ağdalar Özel Bölge olarak üretilip, klasik ağda işlevi görmektedir. Tek kullanımlık tüplerde bulunduklarından dolayı tüp ağda adını almaktadır.

Daha Fazlası: Buraya Tıklayarak Doktorumuza Soru Sorabilirsiniz ve Buraya Tıklayarak ta Cevaplanmış Soruları Görebilirsiniz.

Etiketler:

Bu Konu Hakkında Görüşlerinizi Bizimle Paylaşın!!!
Sayfa başına git