İl İl Lazer Epilasyon Seans Fiyatları


Doğal Yollardan Cilt Bakımı Yapılır mı – Cilt Tipine Göre Cilt Bakımı

Bu sayfa üzerinde yer alan yazılar, paylaşımlar, soru cevaplar ve yorumlar tamamen bilgilendirme amaçlıdır.
Hiçbir Sağlık Hizmet Sağlayıcısını Tavsiye Etmemektedir.
Hiçbir şekilde tanı ve tedavi amaçlı kullanılmaz.
Tanı ve tedavi için muhakkak ilgili uzmanlara başvurulmalıdır.

İç dokuları sararak korumak, vücudun iç ısısını ayarlamak, terleme ile toksinlerin atımını sağlamak, vücudu güneşin zararlı ışınlarına karşı korumak gibi işlevleri bulunan vücudumuzun önemli organlarından biridir cildimiz. İnsanı bu kadar koruyan bu organa yeteri kadar önem vermek gerekir.

Hava kirliliği, yağlı yiyecekler ve az tüketilen su gibi etkenlerden kolayca etkilenen cilt yaşlanmaya ve yıpranmaya başlar. Cilt bakımını doğal yollardan yapmak günümüzde neredeyse mümkün olmayan bir hal almıştır.. Bu nedenle cilt bakımı için destek ürünleri kullanmak gerekmektedir.

Cilt bakımı kişinin kendisinin yapacağı bakımla başlar. Ortalama olarak 25 yaşından sonra herkesin cilt bakımı yapması gerekir. Tabi cilt bakımı yaptırırken cildin tipine göre uygulama yapılır. Normal cilde sahip bir insanın cilt problemi daha azdır. Kuru, yağlı, karma ve olgu cilde sahip insanların cilt problemi yaşaması muhtemeldir. Karma ciltte yüzün belli cilt-tipine-gore-bakimbölgesi yağlı diğer bölgeleri ise kurudur. Karma ciltte bölgesel cilt bakımı yapılması gerekir. Kuru cilt pul pul dökülmeye eğilimlidir ve gözenekleri hem küçük hem de kapalıdır. Yağlı ciltte ise gözenekler açıktır. Yani her cildin farklı bir yapısı vardır. Bu kadar çok farklılık bulunan ciltlere uygulanacak cilt bakım işlemi de farklı olacaktır.

Cilt bakımı yaptıracak kişinin kendi yaşından daha önemli olan cilt yaşıdır. Cildin ihtiyaçlarına göre doğru ürünlerle uygun bakım yapmak için bir uzmana danışmak ya da cilt bakım merkezine gitmek gerekir.

12 Ekim 2013 tarihinde eklendi, 798 kez okundu.

Etiketler:

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular
Bu Konu Hakkında Görüşlerinizi Bizimle Paylaşın!!!
Sayfa başına git