İl İl Lazer Epilasyon Seans Fiyatları


Kaşlara Kalıcı Olarak Makyaj Yaptırmak – Kaş Kontür ve Fiyatları

Bu sayfa üzerinde yer alan yazılar, paylaşımlar, soru cevaplar ve yorumlar tamamen bilgilendirme amaçlıdır.
Hiçbir Sağlık Hizmet Sağlayıcısını Tavsiye Etmemektedir.
Hiçbir şekilde tanı ve tedavi amaçlı kullanılmaz.
Tanı ve tedavi için muhakkak ilgili uzmanlara başvurulmalıdır.

Kalıcı makyaj günümüzde Özel Bölgelikle bayanlar tarafından sıkça tercih edilen bir güzellik uygulamasıdır. İş ve sosyal hayatında bakımlı görünmek isteyen ancak bunu sağlamak için hergün makyaj tekrarlamaya vakti bulunmayan bayanların tercihi kalıcı makyaj uygulamasıdır. Kalıcı makyaj dendiğinde de en sık uygulanan yöntem kaş kontürü yani kaşlara kalıcı olarak makyaj yapma şekil verme işlemidir. Bu yazımızın içeriğinde kaş makyajının nasıl yapıldığını, kaş kontürü yaptırarak ne kadar süre kalıcı kaşlara sahip olunabileceğini ve kalıcı kaş makyajı fiyatlarını bulabileceksiniz. Ayrıca kalıcı kaş makyajınızı silmek için neler yapabileceğiniz de yazımızın içerisinde mevcut olacak.

Öncelikle kalıcı kaş makyajı nasıl yapılır diye başlayacak olursak, kaş kontürü öncelikle uygulama yapılacak olan bölgenin cilt losyonu kullanılarak temizlenmesi ve dezenfekte edilmesi ile başlar. Daha sonra bu bölge hafif lokal bir anastezi ile uyuşturulur ve kişinin işlemden ağrı, acu duymasının önüne geçilir. Daha sonra uygulama sonrasında ortaya çıkacak kalıcı kaş çizilir. Çizim sonucunda kişiye uygulama sonrası böyle kaşlarınız olacak ve kalıcı olacak diyerek onayı alınarak işleme başlanır. Cilt, saç ve göz rengine en uygun gidecek boya seçimi yapıldıktan sonra tek kullanımlık ve steril iğne kalıcı makyaj cihazının ucuna takılarak işlem boya pigmentlerinin kaş şekline uygulanmasıyla gerçekleştirilir.

Kalıcı kaş kontürü yapımı 2 şekilde uygulanabilir. Birincisi dolum yöntemi ikincisi ise kıl yöntemidir. Kalıcı kaş makyajında dolum kaslara-kalici-kontur-yaptirmakyöntemi en çok tercih edilen yöntem olup, seyrek olan kaşlar arasına boya ile dolgu yapma işlemine dayanır. Kıl yöntemi ise yine boya ile kıl çizerek gerçekleştirilen işlemidir.

Kalıcı kaş uygulaması yaptırdıktan sonra kıl tekniğiyle yapılan makyaj 8-9 ay kalıcı olurken, dolum tekniği ile kalıcı kaş kontürü 1,5 ile 2,5 sene arasında kullanılabilmektedir. Burada da kalıcı kaş makyajının ne kadar süre kalıcılık sağladığıni öğrenmiş olduk. İşin uzmanı kişiler tarafından yetkili kurumlarda ve profesyonel malzemelerle yapılan uygulamaların yan etkisi olmamakta, sonuçta doğal bir görünüm ortaya çıkmakta ve boya akması makyaj akması gibi durumlar ile karşılaşılmamaktadır.

Peki kalıcı olarak kaş makyajı yaptırdınız ama bir müddet sonra sıkıldınız ve bunu silmek kaşlarınızı eski haline getirmek istiyorsunuz. Bunun için yapmanız gereken yine bir kalıcı makyaj merkezine giderek makyajınızı beğenmediğinizi söylemeniz. Burada ister ufak tefek rötuşlar yaptırarak şekil değişikliğine gidebilir isterseniz de lazer ile kalıcı makyaj silme uygulaması ile 1-2 seans içerisinde istemediğiniz kalıcı kaşlarınıza veda edebilirsiniz. Lazer ile kalıcı kaş makyaj silme günümüzde en güvenli ve kesin bir çözümdür.

Kalıcı kaş makyajı veya kaş kontürü ile ilgili en çok merak edilen konulardan biri de kalıcı kaş makyajı fiyatlarının ne kadar olduğudur. Bu fiyatlar uygulamayı yaptıracağınız yere göre değişiklik gösterebileceği gibi Türkiye ortalaması ve ön fikir edinme amacı ile kendi araştırmalarımız sonucu edindiğimi fiyat bilgisini verecek olursak kalıcı kaş makyajı fiyatları 200 TL ile 400 TL arasında değişmektedir.

Siz’de eğer kalıcı kaşlara sahip olmayı düşünüyorsanız fiyatların ne kadar olduğuna takılmadan önce işlemi yaptıracağınız merkezi iyi araştırmanızı ve uzman ellerde sağlıklı koşullarda ve kaliteli malzemelerle yapılan uygulamaları tercih etmenizi hem istenilen sonuçlara ulaşmanız hemde sağlınız açısından şiddetler öneririz.

12 Temmuz 2013 tarihinde eklendi, 14.205 kez okundu.

Etiketler:

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular
Bu Konu Hakkında Görüşlerinizi Bizimle Paylaşın!!!
Sayfa başına git