Foto Epilasyon – İstenmeyen Tüylere Fotoepilasyon

11.12.2010
1.383
Foto Epilasyon – İstenmeyen Tüylere Fotoepilasyon

İstenmeyen tüylerde bizi kalıcı sonuçlara ulaştıran yöntemlerden birtanesi de foto epilasyon yöntemidir. Bugüne kadar hanımlar çeşitli epilasyon yöntemleri denemişlerdir. Bunlar; jilet, bazı tüy dökücü kremler, klasik ağda yöntemleri gibi belli bir süre sonra tekrar epilasyon yapılmayı gerektiren kalıcı olmayan yöntemlerdir.

Foto epilasyon yöntemi ise tıpkı lazer epilasyon gibi istenmeyen tüylere kalıcı çözümler getirir. Foto epilasyon vücutta hemen her bölgeye rahatlıkla uygulanabilir. Kasık, sakal bölgesi, bikini bölgesi, Özel Bölge, koltukaltı bölgesi ve bacaklar gibi bölgelere sıkıntısız uygulanabilir. Foto epilasyonun mantığı ‘foto’ yani ‘ışık’ tır. Kaynağı ışık olduğu için epilasyon sırasında ağrı ve acı hissi diğer yöntemlere göre çok daha az hatta yok denebilecek kadardır ve başarı oranı çok yüksektir. Foto epilasyon foto epilasyon yaptirmakuygulamaları tercih edenlerin büyük çoğunluğunu bayanlar oluşturmaktadır. Bayanlar daha narin olduklarından epilasyon için ışığı tercih etmeleri normaldir.

Foto Epilasyon Tedavisi Nasıl Uygulanır;
Foto epilasyon uygulanacak bölgedeki tüyler çok kısaltılmalı ve bu işlemin ardından soğuk jel ile bu bölge soğutulmalıdır. Soğutma işlemi; foto epilasyon uygulanacak bölgeye herhangi bir tahriş vermemesi için yapılmaktadır. Soğutma işleminin ardından belli dalga boyunda ışık uygulanacak bölgeye tutulur. Işık kıl yönünde hareket ederek, kıl köküne ulaşır ve kıl kökünü tahriş ederek birdaha kıl üretmesini zorlaştırmış oluyor. Birkaç seans devam ettikten sonra başarısı tescillidir. Fotoepilasyon sırasında ağrı ve acı hissetmediğiniz gibi batık kıllardan da kurtulmuş olursunuz. İŞlem sonrasında uygulanan bölgede hafif kızarıkların olması normaldir. Birkaç günde kendiliğinden iz bırakmadan kaybolur. Kısacası Foto Epilasyon ışık ile kıl köküne zarar vererek epilasyonda kesin çözüm sağlıyor.

Uyarı

Bu sayfa üzerinde yer alan yazılar, paylaşımlar, soru cevaplar ve yorumlar tamamen bilgilendirme amaçlıdır.
Hiçbir Sağlık Hizmet Sağlayıcısını Tavsiye Etmemektedir.
Hiçbir şekilde tanı ve tedavi amaçlı kullanılmaz.
Tanı ve tedavi için muhakkak ilgili uzmanlara başvurulmalıdır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.