Foto Epilasyon Kursu İle Güzellik Uzmanları da Foto Epilasyon Yapacak

20.05.2013
1.373
Foto Epilasyon Kursu İle Güzellik Uzmanları da Foto Epilasyon Yapacak

Yaklaşık 2 yıldır foto epilasyon yapma yetkileri bulunmayan güzellik uzmanlarının Milli Eğitim Bakanlığı ve bazı Özel Bölge kuruluşlar tarafından ortak belirlenen Foto Epilasyon Uygulaması Eğitim Modülü ile alacakları foto epilasyon kursu ndan sonra artık  IPL cihazı ile foto epilasyon yapabilecekler.

Danıştayın vermiş olduğu karar ile 2011 yılında güzellik salonlarında ve güzellik uzmanlarına foto epilasyon yasaipl-foto-epilasyon-kurslariklanırken, 2 yıllık aradan sonra TESK’in mücadeleleri sonucu tekrar güzellik uzmanlarına IPL foto epilasyon yapma yolu açıldı. Güzellik uzmanları bağlı bulundukları odalar ve Milli Eğitim bakanlığının ortak düzenlediği foto epilasyon kursu (ıpl epilasyon kursları) na katılıp eğitimlerini tamamlayarak alacakları kurs bitirme belgeleri ile uygulamalarını yapmaya 2 yıl aradan sonra kaldıkları yerden devam edebilecekler.

MEB’e bağlı olarak mesleki eğitim merkezlerinde verilecek olan IPL Foto epilasyon kurslarının en az 32 saatten oluşacağı ve katılımcılardan Cilt bakımı ve güzellik uzmanlığı sertifikası yada güzellik hizmetleri ustalık belgesi şartı aranacağı belirtiliyor.

Uyarı

Bu sayfa üzerinde yer alan yazılar, paylaşımlar, soru cevaplar ve yorumlar tamamen bilgilendirme amaçlıdır.
Hiçbir Sağlık Hizmet Sağlayıcısını Tavsiye Etmemektedir.
Hiçbir şekilde tanı ve tedavi amaçlı kullanılmaz.
Tanı ve tedavi için muhakkak ilgili uzmanlara başvurulmalıdır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.