Foto Epilasyonda Yan Etkiler var mıdır Varsa Nelerdir?

20.12.2010
1.076
Foto Epilasyonda Yan Etkiler var mıdır Varsa Nelerdir?

Foto epilasyon yanı ışık ile kıl köküne zarar vererek kılları yok etme işleminin yan etkileri var mıdır, foto epilasyon un yan etkileri varsa nelerdir bunlara değineceğiz.

Sağlıkla ilgili bir durumumuz söz konusu olduğunda gerek kullandığımız bir ilaç, gerekse tedavi göreceğimiz cihaz karşımıza yan etkileri var mıdır, olumsuz yönleri nelerdir gibi soruları çıkarmaktadır. Epilasyonda da bu böyledir. Çok farklı epilasyon aletleri ve epilasyon yöntemleri olduğundan bunun en doğalını en zararsızını seçmek için araştırma yapar öyle karar veririz.

Peki duruma foto epilasyon açısından bakacak olursak, yan etkileri var mıdır ve varsa nelerdir? Tıpta teknolojik cihazlarla yapılan tüm tedavilerde olduğfotoepilasyon yan etkileru gibi, bir ilaçta, bir hapta da olduğu gibi fotoepilasyonda da yan etkiler muhakkak vardır. Ancak bu yan etkiler insan hayatına, insanın sosyal ve kültürel kişiliğine etki edebilecek düzeyde değildir. Hatta foto epilasyonun yan etkilerinin tümden yok etmek de biraz bizim elimizdedir. Nasıl mı? Elbetteki epilasyon yaptıracağımız epilasyon merkezini iyi seçeceğiz, foto epilasyonu uzman ellerde, işi bilen hekimlerde yaptırmak bizim yan etkileri ile hiç muhattap olmayacağımız anlamına gelecektir. Sağlıklı ve hijyenik ortamda yapılan bir uygulama bir de işi bilen ellerde yapılan bir foto epilasyon ağrısız sızısız, yan etkisiz olarak istediğimiz sonuçları önümüze koyacaktır. Sadece foto epilasyon için de değil birçok tedavi uzman ellerde yapıldığında beklenen sonuçlar alınır.

Peki Foto epilasyon yaptıracağız ama yan etkilerinden çekiniyoruz. Biraz da bu yan etkilerinin ne olabileceğinden bahsedelim.

Foto epilasyon daha çok bayanlara önerilen ve yüzdeki veya yüz çevresindeki istenmeyen tüylerin yok edilmesinde tercih edilen bir epilasyon yöntemidir. Yüzümüz de vücudumuzdaki diğer bölgelere göre çok daha hassas ve dışarısı ile bire bir iletişimde olduğundan  çok daha önem arzetmektedir. Yüze uygulanacak bir foto epilasyon yan etki olarak yüzde hafif kızarmalara, kızarıklıklar oluşmasına neden olabilecektir. Ancak sağlık açısından herhangi bir sorun teşkil etmeyen bu kızarıklıklar kısa sürelde kaybolacaktır. Bir diğer yan etki diyebileceğimiz sonuç ise foto epilasyon sonrası ilk gün yüzde hafif bir şişkinlik olabilir, olması da doğaldır aslında. Bu durum da en fazla 12-16 saat arasında normale dönecektir.

Sonuç olarak Sağlık bakanlığınca onaylanmış merkezlerde, hijyen şartlarının yerine getirildiği bir ortamda ve işin ehli ellerde yaptıracağınız bir uygulama, (bu sadece foto epilasyon için geçerli değil) kısa süre sonra herşeyin normale dönmesini ve istediğiniz sonuçlara ulaşmanızı sağlayacaktır.

Uyarı

Bu sayfa üzerinde yer alan yazılar, paylaşımlar, soru cevaplar ve yorumlar tamamen bilgilendirme amaçlıdır.
Hiçbir Sağlık Hizmet Sağlayıcısını Tavsiye Etmemektedir.
Hiçbir şekilde tanı ve tedavi amaçlı kullanılmaz.
Tanı ve tedavi için muhakkak ilgili uzmanlara başvurulmalıdır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.