TR türkiye
sohbet siteleri

En iyi Lazer Epilasyon Cihazı Hangisi?

En iyi Lazer Epilasyon Cihazı Hangisi?

En iyi lazer epilasyon cihazı hangisi şeklindeki pek iddialı konu başlığı ile bir yazı yazmak gerçekten çok ama çok zor. Çünkü basit bir usul ile bakarsak tüm lazer cihazları hemen hemen aynı yapıya sahiptir. Buda Lazer ışığının kıl ucu (pigmenti) tarafından emilip kıl ucunun ısınarak körermesi anlamına gelmektedir. Tabi bu işlem yapılırken deri ve deri altında bulunan dermise zarar vermemesi gerekmektedir.

Lazer epilasyon cihazı seçilmeden önce ilk olarak lazer cihazın FDA onaylı olup olmaması araştırılması gerekmektedir. FDA denilen bir organ lazer cihazlarının uzun testler ederek insan vücuduna zarar vermediği taktirde FDA tarafından onay verilip belgelendirilmektedir. FDA onayı olmayan lazer epilasyon cihazlarının ileri zamanlarda insan vücudunda zararlar ortaya çıkaracağını bilmekteyiz.

En iyi Lazer Epilasyon Cihazı Hangisi?

En iyi Lazer Epilasyon Cihazı Hangisi

Dünya genelinde FDA tarafından onaylanıp belge verilen toplamda 7-8 adet cihaz bulunmakta olup Avrupa ülkelerinde bu cihazlardan başka cihazların kullanılması da büyük cezalara sebep olmaktadır. Tabi bu cezai işlemler ülkemizde pek uyulmamakta ve ülkemizde 55-65 adet lazer epilasyon cihaz türü bulunmaktadır. Tabi şimdi demektesiniz. Toplamda 7-8 adet bulunan cihaz çeşidi nasıl oldu da 55-65’e yükseldi? Bunun cevabını ise çok kolay bir şekilde vermek isteriz. FDA onaysız uzakdoğu ve Çin cihazları oluşturmaktadır.

Bu cihazların fiyatlarının uygun olması bir çok lazer epilasyon merkezi tarafından tercih sebebi olmakta. Ama gel görelim ki kaş yaparken göz çıkarmak deyimi burada yerini buluyor. Kalitesiz cihazların lazer epilasyonda kılları sadece belirli geçici bir süre yok etmeye yarıyor. Bu durumda ise bir çok insanın aklında lazer epilasyon kalıcı değil mi sorusunu sorduruyor? Kaliteli ve FDA onaylı lazer cihazları her zaman kalıcı işlem sunmaktadır.

En İyi Lazer Epilasyon Cihazı Hangisi?

Bu sorumuzu iki şekilde cevaplamamın çok uygun olduğunu bildirmek isterim.

  1. Bir lazer epilasyon cihazının Amerika tarafından FDA onaylı olup olmadığı en önemli etkendir. FDA onaylı lazer epilasyon cihazları en iyi cihazlardır. Eğer bir cihaz adı söylendiğinde misal LightSheer dendiğinde aklınıza lazer epilasyon cihazı geliyorsa bu cihazı gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.
  2. Dünya çapında en çok kullanılan ve tercih edilen lazer epilasyon cihazının Diode lazer yöntemidir. Tüm dünya ve Türkiye de Diode lazer bir çok kaliteli firma tarafından tercih edilmektedir. Her Kıl türünde başarılı bir yöntem olan Diode, ince kıl tiplerinde ise enbaşarısız bir yöntem olan Alexandrite lazer cihazları ülkemizde sıkça kullanılmakta olmasına rağmen tüm dünyada en az tercih edilen yöntemdir.
4 Yorumlar
Mehmet

Alby cold diode buz lazer mi? Candela gentleleease pro alexandrite cihaz mi tercih etmeliyim fiyat farki bulunmakta .candela daha fazla.tesekkurler..

    Editör

    Biri alexandrite biri diode hangisi tercihlerinize uygun öncelik olarak onu değerlendirmelisiniz.

Enise

Merhabalar carbon diot buz lazermi yoksa champion diot buz lAzermi onerırsıniz veya soprano icemı kararsiz kaldım p kadar yorum varkı sızın bılgınıze guvenıyorum carbon diot şazer nasıldır

    Editör

    3 cihazda etkili 3 cihazda birbirinde güzel diode lazer cihazdır. soprano kendini kanıtlamış ulasal bir cihazdır. aynı şekilde champion da kendini kanıtlamış bir cihazdır. sıralamak gerekirse 1. soprano 2. champion 2. carbon şeklinde tercih edebilirsiniz.

Cevap bırakın

beyaz magazin
Copyright © 2024 LazerEpilasyonu.Net
Tüm hakları saklıdır.
Etanj armatür - Nikah Güvercini