İl İl Lazer Epilasyon Seans Fiyatları


En yeni ve En İyi Lazer Epilasyon Yöntemleri ve Yaptıranların Yorumları

Bu sayfa üzerinde yer alan yazılar, paylaşımlar, soru cevaplar ve yorumlar tamamen bilgilendirme amaçlıdır.
Hiçbir Sağlık Hizmet Sağlayıcısını Tavsiye Etmemektedir.
Hiçbir şekilde tanı ve tedavi amaçlı kullanılmaz.
Tanı ve tedavi için muhakkak ilgili uzmanlara başvurulmalıdır.

Lazer epilasyon yaptırmaya karar verenleri bekleyen soru işaretlerinin başında hangi lazer epilasyon yöntemini tercih etmek gerektiği gelmektedir. Bu sorunun cevabını sizi ön muayene edecek uzman hekimin vermesini tavsiye etmekle birlikte, bu yazımızın içeriğinde cilt tipinize göre hangi lazer epilasyon tekniğinin size uygun olacağı, bunun yanında lazer epilasyon yaptırmış kişilerin özetlenmiş yorumları ile de fikir vermeye çalışacağız.

Cilt tipinizi belirleyin: Genel olarak insanların cilt tipi çeşitli Özel Bölgeliklerine göre 6 farklı kategoride incelenmektedir. Aşağıda size hangi cilt tipinin hitap ettiğini belirleyerek lazer epilasyon yöntemi tercihinizi biraz daha kolaylaştırabilirsiniz.

Beyaz renkli cilt 1 : Bu cildin Özel Bölgeliği güneşte kızarır fakat kolay kolay bronzlaşmayan bir yapıdadır.
Beyaz renkli cilt 2: Güneşte kızaran birazda brozlaşan cilttir.
Beyaz renkli cilt 3: Güneşte çok az kızaran bi o kadar da bronzlaşan cilttir.
Açık kahverengi renkli cilt: Güneşte az kızaran ama kolayca bronzlaşan cilt tipidir.
Kahverengi renkli cilt: Güneşte kızarmadan kolayca bronzlaşan cilttir.
Koyu kahve ve siyaha yakın renkli cilt: Güneşte direk bronzlaşan cilt tipidir.

Cilt tiplerini saydıktan sonra hangi lazer epilasyon yönteminin yukarıdaki 6 farklı cilt tipi üzerinde ne gibi etkileri oluyor, avantajları ve dezavantaşları, yaptıranların yorumları nasıl onları inceleyelim.
lazer-epilasyon-yontemleri
IPL (Darbeli ışık) Lazer Epilasyon Yöntemi: Uzman tespitlerine göre 6 farklı cilt tipi için de tercih edilebilir ve sonuçlar gayet olumludur. Kesinlikle uzman hekim tarafından uygulanmalıdır. IPL yaptıranların yorumlarına göre en hızlı sonuçlanan yöntem olduğu, uzun süreli (5-6 yıl) kalıcılığı olan, uygulama esnasında herhangi bir anestezi, uyuşturma işlemi yapılmasa da ağrı acı vermeyen bir yöntem olduğu belirtilmektedir.

Diode (ütüleme) Lazer Epilasyon Yöntemi: Uzman görüşlerine göre en iyi lazer epilasyon yöntemlerinden biri olmakla birlikte çok koyu kahve ve siyah cilt tiplerine tavsiye edilmemektedir. Ütüleme lazer yaptıranların yorumlarına göre, tedavide çok az da olsa sinek ısırığı gibi ağrı olmaktadır. Yıllar süren kalıcılık sağlayan bir tedavi olup olmadığı hakkında yeterli bilgi yoktur.

Nd-yag Lazer Epilasyon Yöntemi: Uzman görüşüne göre yukarıdaki tüm cilt tiplerine uygulama yapılabilmekte olup, daha çok koyu cilt tiplerinde tercih edilmektedir. Yaptıranların görüşlerine göre ise hayli acı veren, yanma ve batma hissettiren bir yöntemdir. Kalıcı sonuçlar sağlayıp sağlamadığı uygulama yapılan dönemin mevsimsel Özel Bölgeliklerine göre değişebildiği ifade edilmektedir.

Alexandrite Lazer Epilasyon Yöntemi: Beyaz renk 1,2 ve 3 cilt tipleri için kullanılması önerilen cihaz için yapılan yorumlar hafif – orta acılı bir tedavi olduğu, kahverengi ve koyu renkli ciltlerde beklenen sonucu vermediği yönündedir.

16 Ağustos 2016 tarihinde eklendi, 1.254 kez okundu.

Etiketler:

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular
En yeni ve En İyi Lazer Epilasyon Yöntemleri ve Yaptıranların Yorumları Konusuna 2 Yorum Yapıldı
  1. cemil dedi ki:

    Halil kardeş bende ipl ile yaptım ama bende memnun kalmadım buzlazer öneririm herkes onu kullanıyor artık.

  2. halil dedi ki:

    geçenlerde omuz bölgeme lazer epilasyon yaptırdım ipl yöntem ile ama sanki çok beğenmedim ipl yöntem yapan başka arkadaşlar var mıdır.

Sayfa başına git