TR türkiye
sohbet siteleri

Epilasyon nedir Lazer Epilasyon Tanımı

Epilasyon nedir Lazer Epilasyon Tanımı

Epilasyon nedir son yılların estetik bir görünüm ve güzellik söz konusu olduğunda Özel Bölgelikle bayanların sıklıkla tercih ettiği bir yöntemdir. Genel olarak epilasyon nedir diye soracak olursak. Epilasyon vücudumuzun herhangi bir yerinde bulunan (örn: koltuk altı, göğüs, Özel Bölge, yüz vs..)  ama bulunmasını, görünmesini istemediğimiz yani istenmeyen tüyler olarak nitelediğimiz kılların veya tüylerin çeşitli yöntemler ile yok edilmesi işlemidir. Bu tanımdan yola çıktığımızda istenmeyen tüylerimizden kurtulmak için karşımıza birçok epilasyon yöntemi çıkacaktır. Tıraş olma, cımbız ile alma, iplik ile alma, ağda, sir ağda, tüy dökücü krem ve losyonlar geçici epilasyon yöntemleri iken, lazer epilasyon, foto epilasyon, iğneli epilasyon vb. gibi gelişmiş teknolojik cihazlar ile uygulanan Epilasyon nedir sorunumuza kalıcı çözümler üretebilmektedir.

Lazer Epilasyon dediğimizde ise diğer birçok epilasyon yöntemine göre daha avantajlı ve daha iyi neticeler veren, kişinin tenine ve çıkan kıllara göre değişmekle birlikte %90 ‘a yakın başarılı sonuçlar alınabilen bir yöntemdir lazer epilasyonepilasyon. Ayrıca kalıcı bir çözüm sunması da lazer epilsyonu nu günümüzde oldukça popüler bir uygulama haline getirmiştir.

Peki lazer epilasyonun tanımı nedir? bundan da kısaca bahsedecek olursak, Lazer Epilasyon, tek dalga boylu bir ışık demeti olan lazer ışığı ile kıl folikülünde bulunan ve melanin denen kılın renk verici tabakasına hasar vererek, yani lazer enerjisi ile kıl folikülüne zarar vererek tekrar çıkamaz hale getirmektir. Bu işlem sırasında oluşacak olan ısı enerjisi kıl kökünü yakacağından dolayı bir daha aynı yerden kıl üremesi çok zor olacaktır. Aynı zamanda tek dalga boylu bu lazer ışığı sadece kıl folikülünü tahrip edecek ve bu esnada vücutta herhangi bir ağrı, acı, yanma vs. olmayacaktır. İstisnai durumlarda ve uygunsuz koşullarda yapılan tedavilerde hafif bir ağrı acı yaşanabilir ama buda bir sinek ısırmasını geçmeyecektir.

2 Yorumlar
Mirelinha

Yasim 50 .Bacaktaki kilcal dalmraarim disarida. Bu konuda bilgi almak ucret ogrenmek istiyorum yardimci olarbilir misiniz? yuz germe ucreti ve gogus operasyonu ucreti konusunda yardimci olabilir misiniz ? ilgi ve alakaniza cok tesekkur ederim

Arzu

lazer epilasyonda böyle birazcık yanma oluyor yaa, ama bi ağdadaki gibi çekme kopma yok tabi, iplik ile almak da daha acı verici. Evet sanki sivrisinek ısırıyor lazer epilasyon da

Cevap bırakın

beyaz magazin
Copyright © 2024 LazerEpilasyonu.Net
Tüm hakları saklıdır.
Etanj armatür - Nikah Güvercini