Koltuk Altı Lazer Epilasyon ve Meme Kanseri İlişkisi

27.07.2016
2.421
Koltuk Altı Lazer Epilasyon ve Meme Kanseri İlişkisi

Lazer epilasyon yaptıran bayanların en çok tercih ettiği bölgelerin başında koltuk altına yapılan lazer uygulamaları gelmektedir. Bu bölgeye lazer epilasyon yaptıran veya yaptırmayı düşünen bayanların kafasını kurcalayan bir soru da koltuk altı lazer epilasyon meme kanserine neden olur mu? sorusudur. Meme kanseri ile koltuk altı lazer uygulamasının bir ilişkisi var mı yok mu kısa bir araştırmadan sonra edindiğimiz bilgileri aktaracağız.

Koltuk altına yapılan lazer epilasyon işlemi meme kanserini tetikler mi?
Sorumuzun cevabı olarak evet veya hayır diyemiyoruz. Çünkü bugüne kadar bu konuda yapılmış bilimsel bir araştırma veya çalışma yok.
Ancak dermatoloji uzmanlarının ifade ettiklerine göre koltuk altına uygulanan lazer epilasyon tedavisi meme kanseri ile ilişkilendirilemez.
koltuk-alti-lazer-epilasyon-meme-kanseri
Uzun yıllardır gerçekleştirilen lazer epilasyon tedavileri ile ilişkili herhangi bir meme kanseri vakaası bugüne kadar ne ülkemizde nede dünya ülkelerinde tespit edilmemiş. Yine lazer epilasyon cihazlarının yaydığı lazer ışınının naniyonize ışın olması sebebi ile koltuk altına yapılan lazer epilasyon işleminin meme kanseri için direkt olarak bir risk olmadığı deri hastalıkları uzmanları tarafından ifade ediliyor.

Uyarı

Bu sayfa üzerinde yer alan yazılar, paylaşımlar, soru cevaplar ve yorumlar tamamen bilgilendirme amaçlıdır.
Hiçbir Sağlık Hizmet Sağlayıcısını Tavsiye Etmemektedir.
Hiçbir şekilde tanı ve tedavi amaçlı kullanılmaz.
Tanı ve tedavi için muhakkak ilgili uzmanlara başvurulmalıdır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.