İl İl Lazer Epilasyon Seans Fiyatları


Lazer Epilasyon Merkezi Açmak İstiyorum – Herkes Epilasyon Merkezi Açabilir Mi?

Bu sayfa üzerinde yer alan yazılar, paylaşımlar, soru cevaplar ve yorumlar tamamen bilgilendirme amaçlıdır.
Hiçbir Sağlık Hizmet Sağlayıcısını Tavsiye Etmemektedir.
Hiçbir şekilde tanı ve tedavi amaçlı kullanılmaz.
Tanı ve tedavi için muhakkak ilgili uzmanlara başvurulmalıdır.

Yeni bir işe atılmak ve lazer epilasyon merkezi mi açmak istiyorsunuz? Bu yazımızın içeriğinde lazer epilasyon ile ilgili işyeri açmak isteyenler için dikkat edilmesi gereken birkaç önemli husustan bahsedeceğiz.

Öncelikle kurumunuz için alacağınız lazer epilasyon cihazlarının (alexandrite, diode, nd-yag lazer) fiyatlarının 30 bin Euro’lar ile başladığını belirtelim. Tabi bunlar orjinal Alman veya ABD üretimi cihazlar. Orjinal cihaz maliyetlerini göz önünde bulundurmanız iyi olacaktır. Uzak doğu malı cihazlar seçmeyi düşünmeseniz iyi olur. Onların da fiyatları 20 bin TL ler ile başlıyor diyebiliriz. Başlıkta sorduğumuz sorunun cevabı olarak evet herkes lazer epilasyon merkezi açabilir. Ancak Sağlık bakanlığı yönetmeliğine göre lazer epilasyon merkezini açan kişi kurumda yönetici olmabilmesı için ilgili alanda doktor olmak zorundadır. Bu yüzden hekim olmadan kurumu açıyorsanız kurumun sahibi olabilirsiniz, fakat lazer epilasyon merkezinize yönetici olarak bir doktor atamak zorundasınız.
lazer-epilasyon-merkezi-acmak-istiyorum
Bir diğer husus ise güzellik merkezi açtınız, cilt bakımı, saç bakımı, kalıcı makyaj vb. uygulamalar ile hizmet veriyorsunuz. Peki lazer epilasyon konusunda hizmet verebilirmisiniz? Bu sorunun cevabı hayır. Sağlık bakanlığı tarafından yayınlanan Güzellik ve Estetik Amaçlı Hizmet Veren Sağlık Kuruluşları yönetmeliği gereğince lazer epilasyon uygulaması bir medikal estetik tedavisi olarak kabul edilmiş ve güzellik merkezleri kriterlerine göre yapılamaz denmiştir. Bunun için ilgili kurumun belirli klinik şartlarını yerine getirmesi istenmiştir.

Güzellik merkezi, lazer epilasyon merkezi veya kliniği açmak ile ilgili daha detaylı bilgiyi sağlık bakanlığı sitesinden Güzellik ve Estetik Amaçlı Hizmet Veren Sağlık Kuruluşları yönetmeliğini inceleyerek edinebilirsiniz.

17 Temmuz 2016 tarihinde eklendi, 14.084 kez okundu.

Etiketler:

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular
Lazer Epilasyon Merkezi Açmak İstiyorum – Herkes Epilasyon Merkezi Açabilir Mi? Konusuna 9 Yorum Yapıldı
 1. Ersin dedi ki:

  Ankara’da lazer epilasyon merkezi açmak istiyorum bayilik veren varmı yardımcı olurmusunuz

 2. FATİH dedi ki:

  BENİM BİR ARKADAŞIM BAYAN KUAFÖR VE MEKANI VAR ŞİMDİ EPILASYON VE CİLT BAKIMI YAPMAK İSTİYOR AYNI YERDE YAPILMA DİYE BİR BİLGİ OKUDUM . ANCAK ÇEVREM DE KUAFÖR OLUP TA LAZER EPILASYON DA YAPAN ÇOK MEKAN VAR… BUNLAR NASIL YAPIYOR. KENDİSİ YAPTIĞI İŞTE SORUN İSTEMİYOR YARIN BİR SORUN ÇIKMAMASI ADINA- KUAFÖR VE LAZER İŞİNİ AYIRMASI MI GEREKİYOR.

 3. AbdulKerim Keskinoğlu dedi ki:

  Merhaba bende epilasyon merkezi açmak istiyorum bunu için ne gerekiyor yardımcı olurmusumuz

 4. AbdulKerim Keskinoğlu dedi ki:

  Merhaba bende epilasyon merkezi açmak istiyorum bunu için ne gerekiyor yardımcı olurmusumuz

 5. nidam dedi ki:

  merhabalar. lazer epilasyon merkezi açmak için 4 yıllık güzellik uzmanı veya estetisyenlik mi okumamız gerekiyor.açmak için neler gerekli yardımcı olursanız sevinirim.teşekkürler…

  1. Anonim dedi ki:

   wgqı

  2. Özlem dedi ki:

   Lazer epilasyon merkezi açmak istiyorum ama yönetmeliği okuduğumda bişey anlamadım ilgililer yardımcı olur musun

 6. deniz dedi ki:

  editör bende Ankara şehrinde lazer epilasyon merkezi açtım burdaki bilgiler tamda uygun bilgiler

 7. aslı dedi ki:

  çok teşekkür ederim bilgileriniz ışığında bende bu işe girmeyi düşünüyorum

Sayfa başına git