TR türkiye
sohbet siteleri

Lazer Epilasyon Nedir ve Çeşitleri Nelerdir?

Lazer Epilasyon Nedir ve Çeşitleri Nelerdir?

İstenmeyen tüyler genel olarak bayanların en büyük derdi konumundadır. Ancak günümüzde, erkeklerin de bakımlı olmak istemesi, onların da istenmeyen tüylerle başını derde sokmuştur. Hem bayanlar hem de erkekler, istenmeyen tüylerden kurtulmak için jilet, ağda, tüy dökücü krem gibi yöntemleri kullanırlar. Bu yöntemler geçici bir süre tüylerinizden kurtulmanızı sağlasa da, onların köklerini besler ve bir süre sonra çoğalmalarına neden olur.

Lazer epilasyon nedir sorusunu cevaplayalım. Lazer epilasyon, bayan ve erkekler için uygulanmakta olan ve istenmeyen tüylerden kurtulmanıza yardımcı olan en etkili yöntemlerinden biridir. Bu noktada devreye giren lazer epilasyon ise, vakit kaybı olmadan, bir kaç seans içerisinde istenmeyen tüylerinizden kurtulmanıza imkân tanır.

Lazer epilasyon nasıl uygulanır?

Lazer epilasyon, lazer cihazları aracılığı ile yapılmaktadır. Bu cihazların kullanımında uzman olan kişiler tarafından yapılabilen bu epilasyonlar, cihazdan cildinize el yardımıyla, lazer ışını gönderilmesi şeklinde uygulanmaktadır. Bu lazer ışınının görevi; derinizin altından kıl köklerinize ulaşıp, bu köklerin görevlerini kaybetmesine neden olmaktır.

Bu epilasyon uygulandığı sırada çıkmış olan tüylerinize etki etmektedir. Bu nedenle istenmeyen tüylerinizden kurtulmak için birkaç seans tekrarlanması gerekebilir. Çünkü jilet ve ağda gibi yöntemlerle almış olduğunuz kıllarınız bir anda değil, zamana yayılarak çıkacaktır. Bu durumda bir ay içerisinde vücudunuzda 2 ya da 3 kez kıl uzaması ile karşılaşabilirsiniz.

Lazer epilasyon cihazları hava soğutma sistemine sahiptir. Bu nedenle cildinize verilen lazer ışınları size zarar vermeden, doğrudan kıl köklerine ulaşır ve bu ışınlar, verilen ısı ile yok edilir. Bu ışınların kıl köklerine etki etmesinin sebebi ise; ışınların kılda bulunan rengi vermekle görevli olan melanin pigmenti tarafından emilmesidir. Bu sayede kıl kökleriniz önce rengini kaybeder ve sonra zayıflayarak yok olur.

Bu epilasyonlar cildinize ve kıl tipinize göre farklı şekillerde uygulanmaktadır. Sizin için hangi epilasyon çeşidinin uygulanması gerektiğine, güzellik uzmanı tarafından karar verilir. En çok kullanılan ve en etkili olan lazer epilasyon çeşitlerinden aşağıdaki şekilde bahsedebiliriz;

Lazer epilasyon çeşitleri 

Lazer epilasyon için çok farklı çeşit bulunmaktadır. Bunların bazıları tek seansta etkili olabiliyorken bazıları ise bir kaç seans gerektirebilir. Ayrıca bu çeşitlerin uygulama yöntemleri de farklıdır. Ülkemizde hem bayanlar hem de erkekler için uygulanabilen en popüler lazer epilasyon çeşitleri şöyledir;

Alexandrite;

Bu epilasyon çeşidi az koyulukta olan ten rengine ve koyu kıl köklerine sahip olan kişiler için uygulanmaktadır. Bu türün fazla tercih edilmesinin nedeni soğutucu sisteminin olması ve epilasyon sırasında canınızı yakmamasıdır. Bu yöntem genellikle Özel Bölge epilasyon merkezlerinde uygulanmaktadır. Seans süresi 45 gündür ve 4 ya da 6 seans sürmektedir.

Diode Lazer Epilasyon;

Koyu cilde sahip olan kişiler için uygulanan bu yöntem, genellikle kıl köklerinin derin olduğu yüz, sırt ve omuz gibi bölgelerde oldukça etkilidir. Bu sebeple hem bayanlar hem de erkekler için güzel sonuçlar vermektedir. Bu yöntem Özel Bölge başta olmak üzere tüm bölgelerde etkili sonuçlar vermesi sebebiyle, en çok tercih edilen yöntemler arasındadır. Hem ince hem de kalın tüyler için mükemmel sonuçlar alınmasını sağlar.

İğneli epilasyon uygulaması;

Bu epilasyon türü genellikle kıl oranı daha az olan kişilere uygulanmaktadır. Kıl yapısının çok ince olduğu kişilerde olumlu sonuçlar veren bu yöntem, diğerlerine göre acılıdır. Bu epilasyon çeşidi genellikle yüz bölgesi için kullanılmaktadır. Pek çok lazer epilasyon çeşidinin son seanslarında da iğneli epilasyon kullanılmaktadır.

Ütüleme epilasyon uygulaması;

Bu yöntem, gelişen teknoloji ile uygulanan en son yöntemdir. Diğer yöntemlere göre daha az acı verirken, daha kısa sürede etkilidir. Bu yöntemin seans aralıkları 30 gündür. İkinci seanstan sonra, gözle görülür derecede kıllarınızda azalma olacaktır. Ütüleme lazer epilasyon sonrası epilasyon sonrasında cildinize bol bol nemlendirici kullanmanız gerekmektedir.

Bunların dışında daha pek çok lazer epilasyon yöntemi bulunmaktadır. Bunların bazıları çok uzun süreler gerektirirken bazıları da çok fazla acı hissettirir. Bu nedenle çok fazla tercih edilmeyen yöntemlerdir. Lazer epilasyon yöntemlerinden hangisini kullanırsanız kullanın, başladığınız andan itibaren hayatınızdan ağda, jilet ve tüy dökücüleri çıkarmanız gerekecektir.

Cevap bırakın

beyaz magazin
Copyright © 2024 LazerEpilasyonu.Net
Tüm hakları saklıdır.
Etanj armatür - Nikah Güvercini