İl İl Lazer Epilasyon Seans Fiyatları


Lazer epilasyon hakkında

Bu sayfa üzerinde yer alan yazılar, paylaşımlar, soru cevaplar ve yorumlar tamamen bilgilendirme amaçlıdır.
Hiçbir Sağlık Hizmet Sağlayıcısını Tavsiye Etmemektedir.
Hiçbir şekilde tanı ve tedavi amaçlı kullanılmaz.
Tanı ve tedavi için muhakkak ilgili uzmanlara başvurulmalıdır.

Eğer sizde sürekli istenmeyen tüyleriniz için traş olmaktan, cımbız kullanmaktan veya ağda yapmaktan bıktıysanız , lazer epilasyon tam size göre! Türkiyede ve Dünya’da en fazla uygulanan kozmetik uygulama lazer epilasyondur.

Lazer epilasyonun faydaları

Lazer epilasyon uygulamasıyla yüz , bacak , kol , koltuk altı , bikini bölgesi ve diğer bölgelerde istenmeyen tüyleri ortadan kaldırır.

Lazer epilasyon sadece kıl köküne etki ederek cildinize hasar vermez.

Lazer epilasyon hızlı bir işlemdir, küçük bölgeler örneğin bıyıkların tedavisi 3-5 dakikada biter. Büyük bölgeler örneğin bacaklar için lazer epilasyon yaklaşık 1 saat sürer.

Bölgesine göre 3 ile 7 seans sonrasında kalıcı olarak tüylerden kurtulunmuş olur.

Lazer epilasyona nasıl hazırlanmalı

Lazer epilasyon sadece tüyleri alma işleminden ziyade medikal kozmetik bir uygulamadır. İşlemden önce doktorunuz veya işlemden sorumlu teknisyen ile görüşmenizde fayda var.

Lazer epilasyon kıl köklerine etki ettiği için , 3-6 ay öncesinde tüylerinizi temizlemek için kullandığınız yöntemi azaltmalısınız, bu ağda olabilir , cımbız olabilir.

Lazer epilasyondan 6 hafta once ve sonra güneş ışığından kaçınmalısınız. Güneş ışığı maruziyeti lazer epilasyonun etkisini azaltıp ve işlemden sonra oluşabilecek komplikasyon risklerini arttırdığı kanıtlanmıştır.

İyileşme Süreci

Lazer epilasyondan bir ile iki gun içerisinde uygulanan bölge sanki güneşte yanmışcasına hafif bir ağrısı ve görüntüsü olur.  Bu sürede soğuk kompress yapmak işe yarayabilir. Eğer lazer epilasyon yüzünüze uygulanmışsa ertesi gün makyaj yapmanızda bir problem yok.

16 Kasım 2016 tarihinde eklendi, 1.029 kez okundu.

Etiketler:

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular
Lazer epilasyon hakkında Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. Banu dedi ki:

    Teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler ışığında yararlı bilgiler edindim:

Sayfa başına git