İl İl Lazer Epilasyon Seans Fiyatları


Lazer Epilasyon Öncesinde Neler Yapmalı

Bu sayfa üzerinde yer alan yazılar, paylaşımlar, soru cevaplar ve yorumlar tamamen bilgilendirme amaçlıdır.
Hiçbir Sağlık Hizmet Sağlayıcısını Tavsiye Etmemektedir.
Hiçbir şekilde tanı ve tedavi amaçlı kullanılmaz.
Tanı ve tedavi için muhakkak ilgili uzmanlara başvurulmalıdır.

Lazer epilasyon yaptırmaya karar verenler için lazer epilasyon öncesinde neler yapmalı, lazer epilasyondan önce yapılması gerekenler başlığı altındaki bu yazımızı muhakkak okumalılardır.

İstenmeyen tüyler bayanların ve son yıllardan itibaren erkeklerin korkulu rüyası olmaktadır. Hani eskiden  göğsü kıllı(döşü kıllı) erkekler prim yapabiliyordu. Fakat günümüzde gerek iş gerekse Özel Bölge hayatımızda  görsellik çok fazla ön plana çıktığından dolayı istenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulmanın yolları aranmaya başladı.

Bayanlar sürekli epilasyon derdiyle uğraşmak yerine, erkeklerde sürekli epilasyon yapamayacağından dolayı kalıcı epilasyon yöntemleri gelişen teknoloji ile birlikte ortaya çıkmıştır. Bu yöntemlerden bir tanesi de lazer epilasyon yöntemidir. Şimdi biraz da lazer epilasyon öncesi yapılması gerekenlere bir bakalım;

* Lazer epilasyon uygulamasından yaklaşık 2 haftalık bir dönemde güneşe maaruz kalınmamalı, güneşlenmemeli ve solaryuma girilmemelidir. Bu yüzden lazer epilasyon için en uygun mevsim sonbahar ve kış mevsimidir.
* Lazer epilasyon uygulanılacak bölgede uzun tüyler varsa epilasyon uygulamasından önce bunlar jiletle ve yüz bölgesindekiler makas veya cımbızla alınmalıdır.
* Evde klasik epilasyon, sir ağda, klasik ağda gibi yöntemleri kullanan bayanlar lazer epilasyon uygulamasından en az üç hafta önce tüylerini kıl köklerinden almamalıdırlar.
* Lazer epilasyon uygulanacak bölge epilasyonun doğru bir şekilde yapılması için temiz ve makyajsız olmalıdır.
* Vücutta bulunan akne ve sivilceler için bunları kurutmaya yönelik kullanılan Roaccutane isimli ilacı lazer epilasyon uygulamasından 6 ay önce bu ilacın kullanımını kesmelidir ve bu süre içinde kullanmamalıdır.

Tüm bunlara dikkat edildiğinde lazer epilasyon çok daha verimli ve kesin sonuç verecektir.

12 Aralık 2010 tarihinde eklendi, 1.389 kez okundu.

Etiketler:

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular
Bu Konu Hakkında Görüşlerinizi Bizimle Paylaşın!!!
Sayfa başına git