İl İl Lazer Epilasyon Seans Fiyatları


Lazer Epilasyon Tehlikeli mi?

Bu sayfa üzerinde yer alan yazılar, paylaşımlar, soru cevaplar ve yorumlar tamamen bilgilendirme amaçlıdır.
Hiçbir Sağlık Hizmet Sağlayıcısını Tavsiye Etmemektedir.
Hiçbir şekilde tanı ve tedavi amaçlı kullanılmaz.
Tanı ve tedavi için muhakkak ilgili uzmanlara başvurulmalıdır.

Gelişen teknoloji ile bir çok kişi artık istenmeyen tüylere jilet epilatör vb. ürünler kullanmak yerine lazer epilasyon yaptırmaya karar vermek durumundalar. Bu sebeple bir çok arkadaşımızın aklında bir soru yer almakta ve lazer epilasyon tehlikelimi şeklinde sorular sormaktadır.

Lazer Epilasyon Tehlikeli mi?

Lazer epilasyon neredeyse 60 yıla yakındır kullanılan ve son 20 yıldırda hiç olmadığı kadar popüler olan bir yöntem olmaktadır. Lazer epilasyonun popülerliğini artıran en önemli etkenler arasında kalıcı olarak istenmeyen tüylere son vermesi ve herhangi bir yan etkisinin olmamasından kaynaklanmaktadır.

Lazer epilasyon ile yapılan bütün herhangi bir olumsuzluk görülmemiş olup sağlıklı ve herhangi bir yan etkisi olmadığından tercih sebebi olmakla beraber FDA kuruluşu tarafından sıklıkla kontrol edilmektedir.

Lazer Epilasyon Neden Tehlikeli?

lazer epilasyon tehlikelimiTabi bu cihazları iletirken aslında önemli derecede FDA onaylı olup olmamasına dikkat edilmelidir. Çünkü uzak doğu diye nitelendirilen çin, kore malı cihazların diğer adıyla yan sanayi cihazların FDA onayı olmadığından bu cihazları kesinlikle tercih edilmemesi gerekmektedir. Gittiğiniz firmadan cihazın FDA onayı olup olmadığı sorulmalı ve bu şekilde tercih edilmelidir.

Lazer Epilasyonda Hangi Cihazlar Tehlikeli

Ülkemizdede artık bir çok lazer epilasyon firması orijinal lazer epilasyon cihazlarının yüksek maliyetinden kaçtıkları için uzak doğu cihazlarına rağbet etmektedirler. Uzak doğu cihazları diye nitelendirdiğimiz bu cihazlar insan sağlığına zarar vermesi muhtemel olduğundan bu cihazlara dikkat etmek gerekmektedir.

 

Bu Yazıdaki Konu Başlıkları

10 Ekim 2019 tarihinde eklendi, 388 kez okundu.
İlginizi Çekebilecek Diğer Konular
Bu Konu Hakkında Görüşlerinizi Bizimle Paylaşın!!!
Sayfa başına git