Sırt ve Omuz İçin En İyi Lazer Epilasyon Cihazı Hangisi?

Alexandrite Lazer Epilasyon,buz lazer Alex Lazer Epilasyon,Nd:yag Lazer Epilasyon, Buz Lazer Epilasyon, Ruby Lazer Epilasyon, Diode Lazer Epilasyon Estetik Cerrahi, 2020 Lazer epilasyon merkezleri, Yara/Yanık Tedavisi, Saç Ekimi, Lazer Epilasyon, Cilt Bakımı, 2020 lazer epilasyon fiyatları, Leke Tedavisi, Cilt Yenileme Tedavisi, Botoks Uygulamaları, Dolgu Uygulamaları konusunda ve en çok ta lazer epilasyon hakkında bilgiler, tavsiyeler, yorumlar ve fiyatlar hakkında sizleri aydınlatıcı içerikler sunmaktayız.

Doktorumuz Sorularınızı Yanıtlıyor!!!

19 Kasım 2020 tarihinde eklendi, 9 kez okundu.

Erkeklerin en can sıkıntısı kılları arasında yer alan sırt ve omuz kılları can sıkıcı ve oldukça çirkin bir görüntü oluşturmaktadır. Tabi her ne kadar erkekler tarafından can sıkıcı bir durum olsada bayanlar tarafındanda şikayetler gelmektedir.

Sırt ve omuz kılları oldukça kökü derinde yer aldıklarından dolayı, kıl kökleri sert ve kalındır. Buda yapılacak epilasyon işleminde sorunlar çıkarmaktadır. Tabi insanların lazer epilasyon yerine diğer yöntemleri tercih ettiklerinde ise tek başlarına yapamayıp ikinci bir kişiden yardım almak istemekte ve zor duruma düşmektedirler. Evde iki kişi ile yapılan tüy dökücü yada jilet benzeri uygulamalar hem kıl köklerini daha kalın çıkarmakta hemde batıklar oluşturmaktadır.

Sırt ve omuz bölgesinde lazer epilasyon yapılırken yapılan en büyük hata bu bölgede IPL ve Alexandrite cihaz kullanmaktan gelmektedir. Peki Alexandrite çok iyi bir cihaz FDA onaylı dediğinizi duyar gibiyim. Ama nitekim Alexandrite lazer cihazı 755nm deri altına gidebildiği için lazer dalgaları sırt ve omuz bölgesinde etkili olamamaktadır. Bu bölgede en etkili lazer cihazı diode lazer cihazlalardır. Diode lazer cihazlar 808nm dalga boyunda atış yaptıklarından daha etkili ve net olmaktadırlar. 

Tabi bir diğer cihaz olan ND:yag cihaz ise diode cihazdan daha fazla etkilidir. Ama nitekim bu cihaz dikkatli bir kullanım ile kullanılmalıdır. Ama ND:yag lazer cihazı daha derine işlem yaptığından dolayı profesyonel bir kullanım gerekmektedir.

Sırt ve Omuz İçin En İyi Lazer Epilasyon Cihazı Hangisi?

Bir diğer husus ise Sırt ve Omuz bölgesinde kesinlikle IPL cihaz kullanılmamalıdır. Bu bölgede kullanılan IPL cihazlar hiçbir etki yaratmamaktadır. Boşu boşuna para tuzaklarına düşmeyiniz…

Daha Fazlası: Buraya Tıklayarak Doktorumuza Soru Sorabilirsiniz ve Buraya Tıklayarak ta Cevaplanmış Soruları Görebilirsiniz.
Bu Konu Hakkında Görüşlerinizi Bizimle Paylaşın!!!
Sayfa başına git