Devlet Lazer Epilasyon Fiyatları ve Karşılıyor Mu?

18.09.2023
21.414
Devlet Lazer Epilasyon Fiyatları ve Karşılıyor Mu?

Devlet lazer epilasyon fiyatları ve karşılıyor mu?, bilindiği gibi istenmeyen tüylere veya kıllara kalıcı olarak çözüm sunan bir estetik ve güzellik uygulamasıdır. Lazer epilasyon yaptırmayı düşünen birçok kişinin de merak ettiği konulardan biri SGK güvencesinin, SSK sigortası bulunmasının Lazer epilasyon devlet karşılıyormu. Lazer epilasyonun yanı sıra estetik ameliyat veya estetik uygulamalar için de SGK nın ödenek ayırıp ayırmadığı, SSK’nın kişinin bu maliyetlerini karşılayıp karşılamadığı da merak konusudur. Bu yazımızın içeriğinde de SSK ile ücretsiz lazer epilasyon veya estetik işlem yapılabilir mi konusuna değineceğiz.

Evet bu konu oldukça açık ve nettir. İster SSK ile anlaşmalı Özel Bölge kurumda ister devlet hastanesinde istersenizde yine SGK ile anlaşmalı Özel Bölge bir poliklinikte lazer epilasyon yaptırın, bunu devlet veya SSK karşılamayacaktır. Estetik ameliyatlar ve tüm estetik ve güzellik uygulamaları için de bu geçerlidir.  Çünkü istenmeyen tüyler genel sağlığı tehtid eden bir problem değildir. Kişinin dudaklarından memnun olmaması dolgu yaptırmak istemesi, burnunu beğenmemesi, bacaklarındaki tüyleri istememesi bir sağlık problemi değildir. Bu Özel Bölge ve kişisel bir uygulamadır. Bu yüzden SSK veya SGK lazer epilasyon uygulaması için kişisel bir ödenek ayırmamaktadır.lazer-epilasyonda-ssk-gecerlimi

Sözün özü kişi SSK ile anlaşmalı bir hastane veya bir devlet hastanesinde lazer epilasyon uygulaması yaptırmak istese dahi ücretini ödemekle yükümlüdür. Estetik ve güzellik uygulamaları ile lazer epilasyon gibi uygulamalar Sosyal güvenlik kurumu (SGK) veya Sosyal sigortalar kurumu (SSK) tarafından karşılanmamaktadır. Yani SSK lı olmak ücretsiz lazer epilasyon yaptırmanıza imkan vermez. SSK lazer epilasyon ve diğer tüm estetik işlem olarak tabir edilen ve keyfi olan (yaptırsanızda olur yaptırmasanızda) uygulamalarınıza maddi anlamda fayda sağlamayacaktır.

SSK lazer epilasyonu karşılar mı?

SSK lazer epilasyonu karşılar mı, ben SSK anlaşmalı hastanede lazer epilasyon yaptıracağım aceba ne kadar öderim, ben devlet hastanesinde lazer epilasyon yaptırsam SSK karşılar mı gibi soruların da cevabını bu yazımızda vermiş oluyoruz. SSK veya SGK güvencesi bu konularda fayda sağlamamaktadır.

Devlet Hastanesi Lazer Epilasyon Fiyatları

Devlet hastanesi lazer epilasyon işlemleri için hiçbir ödenek karşılamamaktadır. Bundan kaynaklı olarakta devlet hastanesinde lazer epilasyon fiyatları paylaşamamaktayız. Bundan kaynaklı olarak devlet hastanesinde lazer epilasyon işlemi yapılmamaktadır. Lazer epilasyon işlemi özel bir işlem olduğundan dolayı özel hastaneleri veya özel klinikleri tercih etmelisiniz.

Lazer Epilasyon Devlet Karşılıyor mu?

Devletin Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) veya Sosyal Sigortalar Kurumu (SSK), belirli sağlık hizmetlerini karşılayabilir, ancak lazer epilasyon tedavisi bu kurumlar tarafından karşılanan hizmetler arasında genellikle bulunmaz. SGK veya SSK, temel sağlık hizmetlerini (örneğin, acil tıbbi müdahaleler, ameliyatlar, ilaç tedavileri vb.) karşılar, ancak estetik veya kozmetik amaçlı tedaviler genellikle karşılanmaz.

Lazer epilasyon, istenmeyen tüylerin kalıcı olarak azaltılması veya ortadan kaldırılması amacıyla yapılan bir kozmetik işlemdir ve genellikle estetik amaçlar için tercih edilir. Bu nedenle, lazer epilasyon tedavisi genellikle hastanın kendi cebinden ödenir.

Ancak, bazı özel sağlık sigortaları veya ek sağlık hizmetleri sunan kuruluşlar, lazer epilasyon gibi estetik prosedürleri kapsayabilir. Bu nedenle, lazer epilasyon tedavisi için herhangi bir kamu sağlık sigortası veya SGK/SSK’den doğrudan bir geri ödeme alamayabilirsiniz, ancak özel sağlık sigortası veya ek sağlık hizmetleri poliçenizi kontrol etmek önemlidir.

Lazer epilasyon tedavisi düşünüyorsanız, önce sağlık sigortanızı ve sağlık hizmeti sağlayıcılarınızı incelemek, ilgili maliyetleri ve geri ödeme seçeneklerini öğrenmek için önemlidir. Ayrıca, tedaviyi sağlayacak olan merkezi veya kliniği ziyaret ederek fiyatlar ve ödeme seçenekleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

Uyarı

Bu sayfa üzerinde yer alan yazılar, paylaşımlar, soru cevaplar ve yorumlar tamamen bilgilendirme amaçlıdır.
Hiçbir Sağlık Hizmet Sağlayıcısını Tavsiye Etmemektedir.
Hiçbir şekilde tanı ve tedavi amaçlı kullanılmaz.
Tanı ve tedavi için muhakkak ilgili uzmanlara başvurulmalıdır.

Etiketler:

Yorumlar
 1. Tuba dedi ki:

  Yüze lazer epilasyon yaptırmak doğru mudur?
  Candela cihazına gidiyorum 5 ay oldu en az kaç kere dada gitmem gerek

  1. Editör dedi ki:

   Candele lazer cihazının fakrlı bir kaç modu vardır. Bunlardan 755nm dalga boyunda olanı ise alexandrite olanı ise yüzde uygulamayınız ama diğer bölgelerde uygulayabilirsiniz. Alexandrite 755nm dalga boyu yüzde ayva tüylerinin kalınlaşmasına olanın sağladığından yüz bölgesinde önerilmemektedir.

 2. Meltem dedi ki:

  Merhaba, Lazer epilasyon için 3 sefer en az 4er aydan lazer paketi alıp diod, bunula birlikte alexanrdra lazer uygulattım. ancak hiçbir şekilde tüylerimde bir azalma gerçekleşmedi. Ben de doğru düzgün bir lazer epilasyon merkezi bulana kadar yaptırmama kararı aldım. Onca param heba oldu. Bu konuda önerebileceğiniz bir hastane alanın yetkin bir yer var mıdır?

  1. Editör dedi ki:

   Hangi şehirdesiniz ilk olarak onu öğrenebilir miyim?

 3. Merve dedi ki:

  Teşekkür ederim peki özelde epilasyon yaptırsam tüm vücut için ve tüylenmem tamamen son bulana dek ortalama ne kadar ücret ödemem gerekir toplamda cevaplarsanız memnun olurum😊

  1. Editör dedi ki:

   Merhaba vücut yapınız, tüylenmeniz, cilt renginiz hepsi ayırt edici özelliklerdir. Nitekim en önemli özellik ise kaliteli bir epilasyon cihazıdır. ALexandrite bir cihazda ortalama 8-10 seans buda 2-4 bin TL gibi bir fiyata tüm vücut istenmeyen tüylerinizden kurtulabilirsiniz.

   1. Merve dedi ki:

    Teşekkürler😊

    1. Editör dedi ki:

     Ben teşekkür ederim.

 4. Merve dedi ki:

  Eminmisiniz devlet karşılıyor mu acaba
  Benimde polikistik over sendromum ve böbrek üstü hormonlarm bozuk oldugumdan aşırı tüylenmem var

  1. Editör dedi ki:

   Ne yazık ki Merve Hanım. SSK lazer epilasyon işlemini karşılamamaktadır.

   1. Sevgi dedi ki:

    Merhabalar lazer epilasyondan sonra ne tür vitamin kremler kullanılmalı yüz için

 5. Sibel dedi ki:

  Ben kıl kökü sorunlarından dolayı 3 defa ameliyat oldum sürekli ameliyat olmam yerine lazer epilasyonu karşılamaz mı sgk rica etsem aydınlatırmısınız beni.

  1. Editör dedi ki:

   Lazer Epilasyon işlemini SSK karşılamamaktadır.

 6. Hayat hayat dedi ki:

  Elif hanım, hormon bozukluğu durumunda devletin lazer epilasyonu karşıladığı doğru mudur ?Lütfen biraz bilgi verir misiniz ?

  1. Editör dedi ki:

   Hayır. Hormon bozukluğu durumuda olsa devlet lazer epilasyon işlemini karşılamamaktadır.

 7. elif aykal dedi ki:

  eksik bilgi vermişsiniz! sağlık sorunlarından dolayı(hormon bozukluğu) yüzde, kollarda, sırtta oluşan kıllanma için laser epilasyonu SGK karşılıyor.

  1. Editör dedi ki:

   Bu duyduğunuz yanlış bilgidir. SSK karşılamamaktadır. Çünkü çoğu devlet hastanesinde lazer epilasyon cihazı bile bulunmamaktadır.

 8. lazer epilasyon dedi ki:

  bilgiler için teşekkür ederim.

  1. Editör dedi ki:

   biz teşekkür ederiz