TR türkiye
sohbet siteleri

Acil Servis Serum Takma Fiyatı Ne Kadar? Özel Hastane

Acil Servis Serum Takma Fiyatı Ne Kadar? Özel Hastane

Acil servislerde serum taktırmak ücretli mi? Ücretliyse serum ücreti ne kadar? Özel hastanenin acil servisine gitmek isteyen yada giden kişilerin aklına takılan sorulardan bir tanesidir. Sebebi ise acil servisler üzerine yapılan yanlış bildirimlerdir.

Günümüzde acil servislerde ücret alınıp alınmadığı bile çeşitli spekülasyonlara sebebiyet vermektedir. Spekülasyon yapılmasını tetikleyen unsur ise kırmızı ve yeşil alan uygulamasıdır. Acil servislerde tüm rahatsızlıklar acil olarak değerlendirilmemektedir.

Bu da ücret alınmasına yol açabilir. Eğer vaka, acil olarak değerlendirilebilecek statüde ise ücret alınmaz fakat acil vaka statüsünde değilse o hastadan ücret alınabilir. Acil muayene ücreti sayfasından muayene ücretleri hakkında geniş bilgiye ulaşabilirsiniz. Serum ücretleri hakkında bilgi almak istiyorsanız yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

ACİL SERVİS HİZMETLERİNDE SERUM ÜCRETİ VAR MI?

  1. Eğer muayene olan kişi SGK’lı hasta ise, aynı zamanda hastanenin de SGK ile anlaşması varsa muayene sonrasında doktor tarafından serum takılması uygun görülmüşse serum ücreti alınmaz.
  2. Eğer muayene olan kişinin sosyal güvencesi bulunmuyorsa yada hastanenin SGK ile anlaşması bulunmuyorsa serum ücreti alınır.
  3. Eğer hastaya reçete ile yazılmış bir serum varsa ve hasta kendi serumu ile geldiyse yine de ücret alınabilir. Damar yolu açma ve hizmet bedeli kapsamında hastadan ücret alınabilir.
  4. Eğer hastaya reçete ile yazılmış serum varsa ve serum hastane tarafından karşılanıyorsa yine ücret alınabilir. Kullanılan ilaç, damar yolu açma ve hastane hizmet bedeli kapsamında ücretlendirilir.
  5. Kişi soğuk algınlığı, ağrı yada benzer şikayetler sebebiyle hastanenin acil servisine geldiyse, SGK’sı bulunuyorsa ağrı kesici serum yapıldığında serum ücreti alınmaz. Tabi eğer hastanenin de SGK anlaşması bulunuyorsa.

Acil Servis Serum Takma Fiyatı Ne Kadar? Özel Hastane

ACİL SERVİS SERUM ÜCRETİ NE KADAR?

Serum ücreti alınması uygun görülmüşse ödeyeceğiniz ücret çok yüksek olmayacaktır. Kullanılan ilaçlara göre değişebilecek serum ücreti 10-30 TL aralığındadır. Acil servislerde ortalama 20 TL serum ücreti bulunmaktadır. Bu rakam hastaneler arası farklılık gösterebilir.

Ayrıca eğer acil polikliniği değilde hasta yatış hastası olarak değerlendirilirse ve hasta odasına kaldırılarak serum kullanılırsa medikal yatış olarak değerlendirilir ve gündüz yatak ücreti de ödemeye dahil edilebilir.

Cevap bırakın

beyaz magazin
Copyright © 2024 LazerEpilasyonu.Net
Tüm hakları saklıdır.
Etanj armatür - Nikah Güvercini