TR türkiye
sohbet siteleri

Kan Tahlili Yaptırmak ve Kan Vermek Orucu Bozar mı?

Kan Tahlili Yaptırmak ve Kan Vermek Orucu Bozar mı?

Kan aldırmak, kan vermek ve kan tahlili yaptırmak orucu bozar mı? Ramazan ayında oruç ibadetini yerine getirmek isteyen hastalar oruçluyken kan tahlili yaptırabilir mi merak etmektedir. Kan aldırmak yada kan tahlili yaptırmak oruçlu bir kişi için her zaman tartışma konusu olmuştur. Sorunun sık şekilde sorulması ve yanıt aranmasına Diyanet İşleri Bakanlığı sessiz kalmadı ve ilgili bir açıklama yaparak duruma açıklık getirdi.

KAN ALDIRMAK VE KAN TAHLİLİ YAPTIRMAK ORUCU BOZAR MI?

Kan Tahlili Yaptırmak ve Kan Vermek Orucu Bozar mı?Diyanet İşleri tarafından yapılan açıklamaya göre kan tahlili yaptırmak, kan vermek orucu bozmamaktadır. Vücuda herhangi bir katkı sağlanmadığı için oruca herhangi bir zarar ya da kusur katmadığı açık şekilde belirtilmektedir. Eğer hastanede yada çeşitli sağlık kuruluşlarında muayene olup kan tahlili yaptırmak isterseniz yada kan bağışı yapmak isterseniz orucu yaralayacak herhangi bir sebep olmadığı bildirilmiştir.

VÜCUDA KAN ALMAK ORUCU BOZAR MI?

Eğer vücuda kan alımı gerçekleşecekse durum ise farklılık gösterir. Vücuda kan desteğinin yapılması, orucu yaralar ve orucu kaza etmek gerektiği yine Diyanet İşleri tarafından belirtilmiştir.

ORUÇLU HALDE KAN VERECEKLER DİKKAT!

Niyetli halde kan verecek hastalar kan verme işleminden sonra sağlık problemi yaşayabilir. Özellikle tansiyon düşmesi, baş dönmesi, bayılma gibi problemler yaşanması muhtemeldir. Hastanın oruçlu olmasından dolayı herhangi bir besin takviyesi alamayacağı için kan verme işleminden sonra kendini toparlaması adına biraz dinlenmesi tavsiye edilir.

Cevap bırakın

beyaz magazin
Copyright © 2024 LazerEpilasyonu.Net
Tüm hakları saklıdır.
Etanj armatür - Nikah Güvercini