Özel Hastane Beyin ve Sinir Cerrahi Muayene Ücreti Fiyatı

02.10.2020
338
Özel Hastane Beyin ve Sinir Cerrahi Muayene Ücreti Fiyatı

Cerrahi bi alan olan Beyin ve Sinir Cerrahi muayene ücretleri, diğer bölümlere göre ücret olarak daha yüksek olabilmektedir. Beyin ve sinir sisteminin incelendiği, tanısının koyulduğu ve tedavisinin yapıldığı bu cerrahi alan, kişinin doğumundan itibaren her yaşta bireyin rahatsızlığına bakabilmektedir.

Beyin ve sinir cerrahisi üzerine günümüzde güvenle hizmet alabileceğiniz beyin cerrahi doktoru yada hastanesi bulmak çok kolay olmamasına rağmen Türkiye’de oldukça fazla sayıda önemli Beyin cerrahi doktorları bulunmaktadır. Bir çok özel hastanede de ilgili bölüme dair doktor bulabilirsiniz. Ameliyatlarda ise teknolojinin ileri düzeye ulaşması ile birlikte daha olumlu ve hızlı sonuçlar almak mümkün. Ücretlendirme ve ilgili bölüm kapsamına giren rahatsızlıklar ise şöyle.

BEYİN VE SİNİR CERRAHİ BÖLÜMÜ HANGİ RAHATSIZLIKLARA BAKAR?

Özel Hastane Beyin ve Sinir Cerrahi Muayene Ücreti FiyatıOmurgayı etkileyen rahatsızlıklar, belde kayma, omurilik tümörü, beyin tümörü, beyin kanaması, beyindeki damar tıkanıklığı ve diğer beyin damarı rahatsızlıkları, şah damarındaki tıkanmalar, boyun fıtığı, bel fıtığı, doğum anında gerçekleşen omurga rahatsızlıkları, kafa içerisinde beyin suyu toplanması (hidrosefal), bel açıklığı (spinal disrafizm), Darpa bağlı kafa ve omurga travmaları, hareket bozuklukları, Parkinson, sinir sıkışması, belde kireçlenme gibi rahatsızlıklar beyin ve sinir cerrahisi bölümüne şikayet edebileceğiniz rahatsızlıklardır. Bölüm en çok bel fıtığı sebebiyle yoğunluk almakla birlikte tüm bu sorunlar için hızlı şekilde teşhis konarak tedavi süreci başlatılır.

BEYİN VE SİNİR CERRAHİSİ MUAYENE ÜCRETLERİ

Diğer bazı branşlar ile kıyaslandığı zaman insan hayatını daha fazla etkileyebilecek rahatsızlığı bünyesinde barındırması, bölümün önemini bir kat daha arttırıyor. Bu da muayene ücretlerine yansımış durumda. 

Özel hastane beyin ve sinir cerrahi muayene ücretleri 50 ile 100 TL arasında değişmektedir.

Bu rakam SGK’lı hastalar için SGK ile anlaşması olan hastanelerde geçerlidir. BU ücretin 15 lirası katkı payıdır ve devlete giden kısmıdır.

Bazı hastanelerde daha düşük yada daha yüksek ücretlendirme olabileceğini belirtelim. Ücret ortalama baz alınmış ve bu fiyatlara her daim muayene olabileceğinizi göstermektedir.

Eğer kişinin sosyal güvencesi yoksa veya SGK ile anlaşması olmayan özel hastanede muayene olunacaksa bu rakam daha yukarı çıkabilir. Özel ücretlendirme 80 ile 200 TL arasında değişmektedir.

Beyin cerrahi doktorları hastalardan çeşitli tahlil ve tetkikler isteyebilir. Tomografi, röntgen, MR gibi tetkikler sık şekilde istenir. Ücretlendirme ise muayene ücretinden ayrı olarak alınır.

Yani yaptırdığınız her tetkik ekstra olarak ücretlendirilir. Tomografi ve röntgen ücretleri SGK ile anlaşmalı olan hastanelerde 20-60 TL arasında tutarken, MR fiyatları 60 ile 150 TL arasında tutmaktadır.

SGK ile anlaşmalı olmayan özel hastanelerde tomografi, röntgen ve MR ücreti daha yüksektir. Tomografi ve röntgen için 30-100 TL arasında ücret alınabilir. MR için ise 100 ile 250 TL arasında tutarla karşılaşmanız mümkün.

CERRAHİ MÜDAHALE ÜCRETLERİ

Beyin ve Sinir Cerrahi muayene ücretleri, cerrahi müdahale kapsamına girmez. Eğer muayene sonrası doktor tarafından cerrahi bir müdahale gerektiği söylenirse hastane pazarlama birimi tarafından yapılacak olan cerrahi müdahale için fiyat verilir. Yani cerrahi müdahaleler farklı şekilde fiyatlandırılır. Yapılacak ve uygulanacak olan tedaviye göre fiyatlar farklılık gösterir.

Uyarı

Bu sayfa üzerinde yer alan yazılar, paylaşımlar, soru cevaplar ve yorumlar tamamen bilgilendirme amaçlıdır.
Hiçbir Sağlık Hizmet Sağlayıcısını Tavsiye Etmemektedir.
Hiçbir şekilde tanı ve tedavi amaçlı kullanılmaz.
Tanı ve tedavi için muhakkak ilgili uzmanlara başvurulmalıdır.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.