TR türkiye
sohbet siteleri

Özel Ambulans Kiralama Fiyatı Ne Kadar?

Özel Ambulans Kiralama Fiyatı Ne Kadar?

Ambulans kiralama hizmeti almak isteyenler özel ambulans fiyatları hakkında bilgi araştırması yapmak isteyebilirler. Daha önce özel ambulans hizmeti almadıysanız ücretlendirme sistemi ile ilgili de bilmek isteyecekleriniz olacaktır. Özel ambulans hizmetleri genellikle hastane taburculuğunda yada yaşlı, durumu ağır ve yürüyemez durumda olan hastalar için tercih edilmektedir.

Özel kiralayacağınız ambulans, sizi tedavi merkezine, hastaneye veya nakil edilmek istediğiniz herhangi bir yere en sağlıklı şekilde götürmeyi hedefler. Eğitimli sağlık çalışanları eşliğinde nakil işlemi gerçekleşir. Ambulans içerisinde hastaya nakil sırasında ambulans şoförü ile birlikte ATT (Acil tıp teknisyei) ve Paramedik (Hastane öncesi kritik hastaya hayati müdahalede bulunan sağlık çalışanı) eşlik eder.

ÖZEL AMBULANS FİYATLARI

Özel ambulans ücretleri birden fazla kritere göre değişkenlik gösterir. Fiyatlar İl Sağlık Müdürlüğü’nce kurulmuş olan komisyon tarafında kontrol altında tutulur. Böylece özel ambulans hizmeti veren kuruluşlar astronomik ücretler isteyemez ve hastaların durumundan faydalanamaz. 

Fiyatlandırmayı etkileyen birden fazla kritik nokta vardır. Hastanın durumu, hastanın alınacağı ve bırakılacağı kat dahi önemlidir. Bunların yanı sıra hastanın ihtiyaçlarını karşılayabilecek bir ambulans türünün seçilecek olması da fiyatı etkilemektedir. İhtiyaçların farklılık gösterebileceği sebebiyle özel ambulans hizmetleri sunan firmalarda birden fazla türde ambulans bulunabilmektedir. 

Ambulans fiyatlarını en çok etkileyen durum ise gidilecek mesafe ve ambulansın tarafınıza tahsisi için ayrılan süredir. Bir yerden diğer bir yere nakil işlemi için mesafe baz alınır ve kilometre hesabı ile ücretlendirme yapılır. Kilometre ve uzaklık ne kadar fazlaysa istenilen ücret bir o kadar fazla olur.

Ortalama ücret bilgisi vermek gerekirse 150-200 liradan başlamaktadır. Kilometre arttıkça alınacak olan ücrette artar. Bu rakam şehir içerisinde 300-400 TL’ye kadar yükselebilir. Her ambulans firmasında aynı ücretlendirme olmayacağı için farklı ambulans firmalarından fiyat almanız tavsiye edilir. Tüm şartları konuşarak anlaşma yapmanız önerilir.

ŞEHİRLER ARASI AMBULANS FİYATLARI

Özel Ambulans Kiralama Fiyatı Ne Kadar?Şehirler arası ambulans kiralama hizmetinde fiyatlar şehir içi kiralamaya göre daha yüksektir. Çünkü muhtemelen daha fazla yol gidilecek ve zaman kaybı yaşanacaktır. Farklı bir şehre gidilecek olması fiyatı etkileyen bir unsur olmamakla birlikte tekrar vurgulamak gerekir ki önemli olan kilometre mesafesidir.

ŞEHİR İÇİ AMBULANS FİYATLARI

Özel ambulans eğer şehir içi kiralanacaksa muhtemelen yapılacak mesafe daha kısa olacaktır. Hal böyle olunca daha düşük ücretler karşılığında ambulans kiralanabilir. Yukarıda belirttiğimiz ortalama başlangıç fiyatı olan 150-200 TL ile şehir içerisinde ambulans kiralama hizmeti alabilirsiniz.

Cevap bırakın

beyaz magazin
Copyright © 2024 LazerEpilasyonu.Net
Tüm hakları saklıdır.
Etanj armatür - Nikah Güvercini