TR türkiye
sohbet siteleri

EMG Çekim Fiyatı Ne Kadar

EMG Çekim Fiyatı Ne Kadar

EMG çekim fiyatı ne kadar? Açılımı Elektromiyografi olan EMG, nöroloji yada Beyin ve Sinir Cerrahisi bölümlerinde istenen bir tetkiktir. Vücuttaki sinir ve kasların elektrik bazlı olarak incelenmesi yönünde yapılan EMG testi ücretli şekilde özel hastanelerde yapılabilmektedir. Tanı ve teşhisler için istenen EMG çekimi, yüksek maliyetli bir işlem olmaması sebebi ile düşük ücretler karşılığında gerçekleştirilir. Peki EMG fiyatı ne kadar?

EMG NEDEN ÇEKİLİR?

Özel Hastane EMG Çekim Fiyatı Ne Kadar?EMG neden çekilir yada hangi durumlarda doktor EMG çekimi ister? Mutlaka muayene sırasında EMG istendiği zaman akıllara bu soru gelecektir. EMG, daha çok uyuşma rahatsızlıklarında doktor tarafından istenir. Boyun fıtığı, boyunda düzleşme, sinir sıkışması, sinir yaralanmaları, sol yada sağ tarafta uyuşma, elde veya ayakta uyuşma, kasa dayalı ağrılar, kaslarda kuvvet kaybı gibi sebepler EMG tetkiki istenmesine sebebiyet verir.

EMG NASIL ÇEKİLİR?

EMG’nin elektrik bazlı bir tetkik olması, hastaları korkuya sürükleyebilir. Çünkü hastaya elektrik verilerek yapılan bir tetkiktir. Fakat insanın sınırlarını zorlayan, rahatsız edecek düzeyde elektrik akımı verilmediğini belirtelim. EMG uygulamasında bölge değişiklik gösterebilir. Ayak, yüz veya kollar üzerinden tetkik yapılabilir. Kolunda uyuşma hisseden bir kişinin sağ ve sol kol ayrı ayrı test edilir. Önce kol daha sonra ele elektrik verilir. Elektrik akımı azdan başlatılır ve yükseltilir. Acı hissi duymaya başladığınızda ise işaret ederek akımın durdurulması istenir. Bu şekilde EMG testi tamamlanır.

EMG ÇEKİMİ NE KADAR SÜRER?

EMG’de vakit alan nokta elektrik verilen kabloların vücuda bağlanması. Birden fazla kablonun uygun yerlere bağlanması biraz vakit almaktadır. Buna rağmen EMG testi 10 dakika gibi kısa bir sürede tamamlanıp rapor edilmektedir. Test bitiminden sonra rapor A4 formatında hastaya verilir. EMG sonucu, EMG çekimi yapan kişi tarafından değil, muayene olunan doktor tarafından yorumlanır.

EMG ÇEKİMİ FİYATI NE KADAR?

Her test yada tetkik gibi EMG testi de hastaneler arasında farklı fiyatlandırılabilir. EMG ücreti özel hastanelerde ortalama 30-40 Türk lirasıdır. Daha düşük yada daha yüksek rakamlar görebilecek olsanız da belirttiğimiz ücretler karşılığında bir çok özel hastanede EMG çekimi yaptırabilirsiniz.

Cevap bırakın

beyaz magazin
Copyright © 2024 LazerEpilasyonu.Net
Tüm hakları saklıdır.
Etanj armatür - Nikah Güvercini