TR türkiye
sohbet siteleri

Özel Hastane Anjiyo Fiyatı Ne Kadar?

Özel Hastane Anjiyo Fiyatı Ne Kadar?

Anjiyografi radial arter ve femoral arterden girişim yapılarak belirli ekipmanlarla (kamera) kalbi besleyen sağ-sol ana arterlerin ve bunların dallarının incelenmesi işlemidir. Aynı zamanda tıkanıklıklarının balon veya stend yöntemi ile açılmasıdır. MI (kalp krizi) geçirmiş hastaların kalp krizi sebebinin araştırılması için uygulanan işlemdir. 

ANJİYOGRAFİ NASIL YAPILIR?

Genellikle femorel arterden yapılan girişimlerin damara açmaya yönelik girişimler, radial arterden yapılan girişimler ise damar yapısının gözlemine yönelik girişimler olarak gerçekleşir. Femoral arterden yapılan girişimler kişinin kasığında kanul yerleştirilerek anjiyo malzemeleri ve skopi ile arterden kalbe kadar ulaşılır.

Burada olan herhangi tıkaç, pıhtı, ateroskleroz plaklarının damarın daralmasına veya tıkanmasına yol açtığı ve bu yolun stend yada balon uygulaması ile tıkanan yerden itibaren iskemi (ölü doku) oluşmasını engellemek amacıyla yapılır. 

DAMAR TIKANIKLIĞINA SEBEP OLAN BAŞLICA ETKENLER

  • Sigara kullanımı: Sigara kullanımı son zamanlarda yaş ortalamasını ciddi şekilde aşağı çekmesinden dolayı erken yaşta kalp rahatsızlıklarına, dolaşım rahatsızlıklarına, damarsal yapılan bozukluğunu ve bir çok hastalığa davetiye çıkarmaktadır. Sigara kullananlarda kullanmayanlara göre daha çok kalp rahatsızlıkları görülmektedir.
  • Diyabetus Mellutus (Şeker Hastalığı): Şeker hastalığı bilindiği üzere damarların sertleşmesine, yani aterosklerozize sebep olmaktadır. Bu sebeple damarların esneme yeteneklerinin kaybolması sebebiyle ileri yaşlarda damara olan basıncın ve damar içi plakların artmasıyla kalbe giden akımı etkilemektedir.
  • Stres: Bilindiği üzere son zamanlarda yapılan çalışmalarda stres bir çok hastalığın başlıca nedenleri arasında yer almaktadır. Stres, organ yaşlanmasına sebep olan ve kalp hastalıklarının en büyük sebepleri arasında yer alır.
  • Hiperlipidemi: Hiperlipidemi, vücuttaki lipid (yağ) miktarını normale oranla fazla olmasıdır. Damar içinde yağ miktarının fazla olması damar çeperine yapışması sebebiyle buradan kopan parçaların damarlarda tıkaç oluşturmasından dolayı riskleri çoktur.
  • Özel Hastane Anjiyo Fiyatı Ne Kadar?Emboli: Emboli, kişilerin kanlarının akışkanlığının azalması sonucu kapakçıklarda pıhtı oluşmasından dolayı dolaşımla birlikte arterleri tıkamasıyla iskemi oluşturmasıdır. 

MI tablolarının başlıca sebepleri bunlardır. Bu gibi sebeplerden dolayı geçirilen kalp krizlerinde öncelikli işlem anjiyodur. Anjiyo ile açılmayan damarların açılamayan veya anjiyo sırasında zedelenen damarların olması cerrahiye (açık kalp ameliyatına) davetiye çıkardığı bilinmektedir. 

ANJİYO İŞLEMİNİ KİM YAPAR?

Anjiyo uygulamasını kardiyoloji uzmanları anjiyo ekibi ile birlikte anjiyoya uygun kurşun kaplı sahalarda yapılmaktadır. 

ANJİYO ÜCRETLERİ NE KADAR?

Anjiyo, SGK ile anlaşması bulunan özel hastanelerde ücretsiz olarak gerçekleştirilen bir uygulamadır. Bir çok operasyon özel hastanede ücretli olarak gerçekleştirilirken, anjiyo için ücret alınmamakta. Fakat operasyonun gerçekleşeceği hastane ile öncesinde şartları öğrenip ücret alınıp alınmadığını mutlaka sormanız tavsiye edilmektedir. Anjiyo sonrası konaklamanın devam etmesi halinde verilen hizmete dair bir fatura çıkabilir. Böyle bir durum ile karşılaşmamak için tüm detayları öncesinde öğreniniz.

Özel Hastanede SGK’sız anjiyo ücreti stent ile ile birlikte ortalama 7500 TL ile 20000 TL arasında değişirken;

Özel Hastanede SGK’lı anjiyo ücreti stent ile birlikte 0 Tl ile 5000 Tl arasında değişmektedir. Bazı hastaneler ücret almamaktadır.

Cevap bırakın

beyaz magazin
Copyright © 2024 LazerEpilasyonu.Net
Tüm hakları saklıdır.
Etanj armatür - Nikah Güvercini