TR türkiye
sohbet siteleri

Özel Hastane Beta HCG Testi Fiyatı Ne Kadar?

Özel Hastane Beta HCG Testi Fiyatı Ne Kadar?

Kadınlarda sık yapılan testlerden biri olan Beta HCG fiyatı, makul ücretler karşılığında yapılabilmektedir. Bazı özel hastanelerin kadın doğum polikliniğinde muayene olduğunuz zaman Beta HCG testi için ek ücret talep edilmemektedir. Gebelik testi Beta HCG hem devlet hastanelerinde hem de özel hastanelerde yapılabilmektedir.

Beta HCG Nedir?

BHCG olarak da bilinir. HCG’nin açılımı “Human Chorionic Hormon” şeklindedir. Türkçe karşılığında insan koryonik hormonu olarak bilinir. Anlaşılabilir dilden yazacak olursak, plasentada koryonik hücreler tarafından sentezlenen bir hormondur. Hamilelik söz konusuysa BHCG hormonu salgılanır ve test sonucunda BHCG yükselişi gözlemlenir. Daha salt bir halde söyleyecek olursak kişinin hamile olup olmadığını bizlere bildiren bir testtir.

Özel Hastane Beta HCG Testi Fiyatı Ne Kadar?Gebeliğin söz konusu olmadığı kadınlarda BHCG sonucu 1-10 arasında bir değer sunarken, gebelik durumundaki bir kadında bu rakamlar daha yüksek çıkmakta. Eğer bu değer 10 üzerindeyse gebelik söz konusudur.

BHCG’nin gebeliği işaret etmesindeki ana nedene inecek olursak, BHCG sadece bebek tarafından salgısı üretilen bir hormondur. Hormondaki artış başka hiç bir şekilde gerçekleşmeyeceği için bu test bizlere hamileliği işaret etmektedir.

Beta HCG Testi Fiyatı

Peki özel hastanede Beta HCG yaptırmanın maliyeti nedir? Eğer kadın hastalıkları ve doğum uzmanı tarafından muayene edilirseniz muhtemelen sadece muayene ücreti ödersiniz ve BHCG testi için ek ücret istenmez.

Bu aynı zamanda testin yorumlanması açısından da fayda sağlar. Ayrıca gebelik hakkında nasıl bir yol izleneceğine dair de detaylı bilgiler almanız konusunda yardımcı olunur. Fakat siz sadece ilk aşamada gebe olup olmadığınızı öğrenmek istiyorsanız testi yaptırmanız yeterli olacaktır. Test sonucunu, test yapılan birim size negatif yada pozitif şeklinde yorumlayabilir. İstenilen ücret ise değişkenlik gösterir. 30 TL ile 60 TL arasında fiyat ile gebelik testi olan Beta HCG testini yaptırabilirsiniz.

Beta HCG Test Sonucu Ne Kadar Sürede Çıkar?

Testi yaptırdığınız hastanenin yada laboratuvarın yoğunluk durumunu saymazsak Beta HCG testi ortalama 45-50 dakika gibi bir süre içerisinde çıkmaktadır.

Sonuç A4 üzerine çıktı halinde iletilir. Beta HCG testini yaptırmak için açlık yada tokluk gerekmez. Sık aralıklarla testi yeniden yaptırmanız da mümkündür.

Cevap bırakın

beyaz magazin
Copyright © 2024 LazerEpilasyonu.Net
Tüm hakları saklıdır.
Etanj armatür - Nikah Güvercini