TR türkiye
sohbet siteleri

Özel Hastane Çocuk Hastalıkları Pediatri Muayene Fiyatı Ne Kadar?

Özel Hastane Çocuk Hastalıkları Pediatri Muayene Fiyatı Ne Kadar?

Pediatri olarak da bilinen Çocuk Hastalıkları bölümü, 16 yaş altı bebek, çocuk ve ergen bireylerin sağlığı ile ilgilenen bölümdür. 16 Yaşını aşmamış her birey çocuk hastalıkları bölümünde muayene edilebilir. Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları bölümünde muayene ücretini etkileyen önemli unsurlardan biri yaş kriteridir.

Yasal olarak doğumunun üzerinden 28 günü geçmemiş bebeklerden muayene fark ücreti alınmaz. Sonrasında ise özel hastaneler, kendi belirledikleri fiyatları hastalarına yansıtma hakkına sahiptir. Peki çocuk hastalıkları bölümünde hangi rahatsızlıklara bakılır? Çocuk hastalıkları bölümünde muayene ücreti ne kadar?

Diğer bölümler ile kıyaslandığı zaman çocuk hastalıklarında daha düşük ücretli muayene olmak mümkün mü? Aradığınız tüm soruları tek tek yanıtladık.

ÇOCUK HASTALIKLARI BÖLÜMÜ HANGİ RAHATSIZLIKLARA BAKAR?

Özel-Hastane-Çocuk-Hastalıkları-Pediatri-Muayene-Fiyatı-Ne-Kadar
Yetişkin bireyler ile çocuklar arasındaki fizyolojik farklılıkların olması nedeni, çocuk sağlığı ile ilgili farklı bir tıp uzmanlığının oluşmasına sebebiyet vermiştir. Bu sebeple çocuklar, farklı uzmanlık alanında muayene olurlar. Yeni doğan ve gelişmekte olan çocuklarda ise yaygın şekilde olan rahatsızlıklar ve hastalıklar ile Çocuk Hastalıkları uzmanı ilgilenmektedir. Çocuk hastalıkları ile ilgili uzman kişiye ise Pediatrist denir.

Çocuk hastalıkları uzmanı kişiler, enfeksiyon, talasemi, astım, apandisit, öksürük, pnömoni, kızamık, lösemi, kabakulak, boğmaca, kızamık, egzema, alerji, yüksek ateş, çocuk felci, yanık gibi rahatsızlıklar ile ilgilenmektedir. Çocuklarınız ile ilgili, tanısını koyamadığınız çeşitli sağlık sorunları için de ilk danışacağınız bölüm, yine çocuk hastalıkları bölümüdür.

ÇOCUK HASTALIKLARI BÖLÜMÜ MUAYENE ÜCRETLERİ

Özel hastanelerde çocuk hastalıkları bölümü için fark almak tamamen hastane yönetiminin kararıdır. Günümüzde bazı özel hastanelerde çocuk bölümü için muayene farkı alınmazken, bazı hastanelerde ise muayene farkı alınmaktadır. Muayene ücreti bakımından ilk bilmeniz gereken, yaş farketmeksizin tüm bebek ve çocukların muayenesinden devlet katılım payı olan 15 TL alınmaktadır.

15 TL üzerinde muayene farkı ise yazımızın başında belirttiğimiz gibi hastane yönetimlerinin kararıdır. Ortalama olarak çocuk hastalıkları ile ilgilenen bölümlerde muayene ücretleri 20-50 TL civarındadır. Yani 15 Devlet Katılım Payına ilave olarak 20 ile 50 TL arasında bir ücret ödemek zorunda kalabilirsiniz. İstenecek tahlil ve tetkikler ise muayene ücretine dahil değildir. Doktor tarafından yapılması istenen tahliller için özel hastaneler ek ücret almaktadır.

Tahliller için yeterli maddi imkanınız yoksa sağlık ocağında veya devlet hastanesinde yaptırabilirsiniz. Fakat her tahlil sağlık ocaklarında ya da devlet hastanelerinde yapılmayabilir. Bu durumda sizden istenen tahlilleri öğrenmelisiniz.

Peki çocuk hastalıkları bölümü ile diğer bölümler arasında herhangi bir fiyat farkı var mıdır? Bu konuda çocuklar için özel bir uygulama bulunmamaktadır. Bazı özel hastanelerde muayene farkı alınmayacağı gibi, bazı özel hastanelerde de diğer bölümlerle kıyas edildiğinde daha yüksek yada daha düşük bir muayene ücreti alındığını görebilirsiniz.

Hastanelerde bölümden bölüme muayene ücreti farklılık gösterebilir fakat bu farklılık çocuk ve yetişkinler olarak bir ayrım üzerinden yapılmamaktadır. Talep, doktor statüsü, hastane, yönetim kararları gibi çok sayıda faktör fiyatın belirlenmesinde etkileyici rol oynar.

Cevap bırakın

beyaz magazin
Copyright © 2024 LazerEpilasyonu.Net
Tüm hakları saklıdır.
Etanj armatür - Nikah Güvercini