TR türkiye
sohbet siteleri

Özel Hastane Hba1c Testi Tahlili Fiyatı Ne Kadar?

Özel Hastane Hba1c Testi Tahlili Fiyatı Ne Kadar?

Bir çoğumuzun büyük sıkıntılar yaşadığı bir konu olan hba1c Tahlili hakkında bilgi paylaşacağım. Bilindiği üzere hba1c Tahlili diğer adıyla hemoglobin testi şeker hastalarının 3 aylık şeker durumunu ortaya koymaktadır.

Hba1c Tahlili Nedir?

Kırmızı kan hücrelerinde glikozun bağlı lduğu hemoglobin yüzdesini gösteren bir ölçü birimi olmaktadr. Hemoglobin ise eritrosit denilen kırmızı kan hücrelerine oksijeni bağlar ve taşır. Bu nedenden dolayı hemoglobin testi 2-3 ay içindeki ortalama kan glikozu düzeyini verir. Hba1c testi doktor önerisine bağlı olarak yılda 4 defa yapılması uygundur.

Devlet Hastanesi Hba1c Testi Fiyatı

Özel Hastane Hba1c Testi Tahlili Fiyatı Ne Kadar?Bilindiği üzere devlet hastanelerinde sigortalı olarak giden kişilerden hba1c testi için herhangi bir ücret alınmamakta sadece eczaneden muayene farkı ücreti olan 8 TL gibi cüzi bir rakam alınmaktadır. Tabi bu rakam tüm muayenelerde geçerli olmaktadır. Yani bir diğer deyişle Hba1c testi sigortalı vatandaşlar için ücretsizdir.

Sigortasız vatandaşlar için Hb1ac testini devlet hastanesinde yaptırmak isteyenler için ilk olarak 30 TL muayene ücreti ödemek ve daha sonrasında 25 TL de Hba1c testi için ücret ödemek zorundasınız.

Özel Hastane Hba1c Testi Tahlili Ücreti

Özel hastanelerde muayene olup ve hba1c testi yaptırmak isteyen ve sağlık güvencesi olan arkadaşlarımız için ilk öncelik olarak 30-60 TL arasında değişen bir muayene ücreti ödedikten sonra, test ücreti olarakta 6-25 TL arasında bir test ücreti ödemek zorunda kalacaksınız.

Eğer özel hastanede sağlık güvencesi olmadan özel hastanede Hba1c testi olmak isteyen vatandaşlarımız için ilk olarak 60-120 TL arasında değişen bir muayene ücreti ödedikten sonra 25-50 TL arasında bir tahlil ücretide ödeyeceğinizi hatırlatmak isteriz.

Acil Şifalar Dileriz….

Cevap bırakın

beyaz magazin
Copyright © 2024 LazerEpilasyonu.Net
Tüm hakları saklıdır.
Etanj armatür - Nikah Güvercini