Özel Hastane Kalp ve Damar Hastalıkları Muayene Fiyatı Ne Kadar?

31.08.2020
306
Özel Hastane Kalp ve Damar Hastalıkları Muayene Fiyatı Ne Kadar?

Vücudun kalp ve damar üzerindeki rahatsızlıkları ile ilgilenen alandır. Kalp ve damar hastalıkları bölümü muayene ücreti hastaneler arası farklılık gösterebilmektedir. Sosyal güvencesi olan hastalar için çok sayıda anlaşmalı özel hastane bulunmaktadır. Ölümcül rahatsızlıklar barındırması sebebi ile sadece kalp ve damar üzerine hizmet veren çok sayıda özel hastane vardır. 

Özel Hastane Kalp ve Damar Hastalıkları Muayene Fiyatı Ne Kadar?Dünya üzerinde ölümlere sebebiyet veren hastalıklar arasında en çok kalp ve damar rahatsızlıkları gelmektedir. Fakat bir çok rahatsızlık, kontrol altına alınabilen yada tedavisi mümkün olan hastalıklar diyebiliriz.

Kalp kapağı, koroner arter, aort anevrizması, kalp ritmi ile ilgili problemler, varis, karotis darlığı, kalıcı katater gibi şikayetler öne çıkan rahatsızlıklar diyebiliriz. Tedavinin gecikmesinde kötü sonuçlar ile karşılaşma ihtimalinin yüksek olduğu branş ile ilgili hastalıklarda gecikme yaşanmadan teşhis ve tedavi uygulanması gerekmektedir. 

KALP VE DAMAR HASTALIKLARI MUAYENE ÜCRETİ

Özel hastanelerde kalp ve damar hastalıkları bölümü muayene ücreti 15 liralık katkı payına ilave olarak 20-50 TL gibi bir fark alınmaktadır. Eğer SGK anlaşması olmayan bir özel hastanede muayene olunacaksa yada hastanın sosyal bir güvencesinin bulunmaması halinde bu ücret daha yüksek olabilir. Ortalama 50-100 TL gibi bir ücret karşılığında SGK’sız hastalar muayene olabilirler.

Kalp ve damar rahatsızlıkları ile ilgili bölümde muayene olduktan sonra ameliyat kararı alınırsa, bazı ameliyatlarda yasalar gereği ücret alınmadığını da bilmeniz gerekir. Özel hastane de olsa kalp kapağı, by-pass, anjiyografi gibi bazı ameliyatlar ücretsiz gerçekleşir ve özel hastane hastadan herhangi bir ücret talep edemez. Fakat yoğun bakım harici özel odada kalma durumunda oda ücreti hasta yakınlarından tahsil edilmektedir.

Uyarı

Bu sayfa üzerinde yer alan yazılar, paylaşımlar, soru cevaplar ve yorumlar tamamen bilgilendirme amaçlıdır.
Hiçbir Sağlık Hizmet Sağlayıcısını Tavsiye Etmemektedir.
Hiçbir şekilde tanı ve tedavi amaçlı kullanılmaz.
Tanı ve tedavi için muhakkak ilgili uzmanlara başvurulmalıdır.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.