TR türkiye
sohbet siteleri

Özel Hastane KBB Muayene Fiyatı Ücreti Ne Kadar?

Özel Hastane KBB Muayene Fiyatı Ücreti Ne Kadar?

Kulak Burun Boğaz rahatsızlıklarındaki şikayetleriniz için tercih edebileceğiniz KBB bölümü, bir çok hastanede en çok muayene olunan bölümlerden biridir. Özellikle kış aylarında artan şikayetler neticesinde soğuk havalarda daha fazla muayene alan KBB bölümlerinde ücretler ise özel hastanede farklılıklar göstermektedir. KBB Muayene ücreti ne kadar diye soruyorsanız sorunuzun yanıtı yazımızın içerisinde yer almaktadır.

Eğer KBB bölümünde muayene olacaksanız ve tercihiniz özel hastaneden yanaysa bazı hastanelerde muayene farkı bulunmamaktadır. Fakat bu durum her hastane için geçerli değildir. Ücret almayan hastaneler kadar muayene için ücret farkı çıkaran hastaneler de vardır. Kulak burun boğaz hastalıkları için özel hastanede ne kadar ücret ödeyeceğinizi merak ediyorsanız okumaya devam edin.

Kulak Burun Boğaz Muayene Ücreti Ne Kadar?

Bildiğiniz üzere özel hastanelerde KBB için de muayene katılım payı her hastadan alınır. Bu rakam her yıl değişebilmektedir. Şuan için tüm branşlar için 15 TL’dir. Muayene katılım payına ek ücret alınıp alınmaması ise hastane yönetimlerinin kararıdır.

Kulak Burun Boğaz rahatsızlıklarında muayene farkı 20 ile 50 TL arasında değişmektedir. Yani 15 Lira katılım payı dışında özel hastanelerde 20 ile 50 TL arasında bir rakam ödeyebilirsiniz. Bu rakamın daha fazla olduğu hastaneler olduğunu da belirtmemiz gerekir fakat ortalama rakam 20-50 TL arası diyebiliriz. 15 TL katılım payı 25 TL gibi muayene farkı çıktığı zaman ise bu rakamı ortalama ve normal bir rakam olarak değerlendirmek mümkündür.

KBB Bölümü Hangi Rahatsızlıklara Bakar?

Özel Hastane KBB Muayene Fiyatı Ücreti Ne Kadar?İsminden kolay şekilde anlayacağınız gibi boğaz, kulak, burun için yaşanan sağlık problemlerinde şikayetlerinizi KBB bölümüne iletebilirsiniz. Örneğin işitme kaybı, soğuk algınlıkları, kulak iltihabı, kulak bölgesinde yer alan tümörler, sinüsler, alerjik belirtiler, burun tıkanması, boğaz iltihaplanmaları, horlama, bademcik, geniz eti rahatsızlığı, ses telleri ile ilgili sorunlar, ses kısılmaları, yutma bozukluğu gibi rahatsızlıklarınız için Kulak Burun Boğaz bölümünde muayene olabilirsiniz.

KBB Tahlil Fiyatları

Özel hastanelerde sadece muayene için değil, aynı zamanda Kulak Burun Boğaz şikayetlerinizde tahliller için de ücret alınır. Kamunun belirlemiş olduğu sınırlar çerçevesinde hastalara yansıtılan ücretler, sigortalılar için daha düşük olurken, sigortası olmayanlar için daha fazla maddi kayba neden olmaktadır. İstenen tahlillere göre fiyatlar değişebilmektedir.

Cevap bırakın

beyaz magazin
Copyright © 2024 LazerEpilasyonu.Net
Tüm hakları saklıdır.
Etanj armatür - Nikah Güvercini