TR türkiye
sohbet siteleri

Özel Hastane MR Çekimi Fiyatları (Açık ve Kapalı EMAR)

Özel Hastane MR Çekimi Fiyatları (Açık ve Kapalı EMAR)

MR çekim fiyatı her hastanede aynı değildir. Özel hastanelerde açık emar ve kapalı emar olarak çekim imkanı bulunmaktadır. Açık emar fiyatı ile kapalı emar çekim fiyatı farklılık gösterebilir. Geçtiğimiz yıllarda MR çektirmek için yüksek ücretler ödemek zorunda bırakılan hastalar, günümüzde daha düşlük fiyatlar ile MR çektirebilmektedir. MR sonucu ne kadar süre içerisinde çıkar? Kapalı ile açık MR arasındaki fiyat farkı ne kadar? MR için özel hastanelerde çok sıra olur mu? Kimler açık MR çektirebilir? Aradığınız tüm bu soruların yanıtını sayfamız içerisinde detaylı şekilde görebilirsiniz.

MR NEDİR?

MR açılımı Manyetik Rezonans Görüntüleme olarak bilinir. Emar olarak halk arasında yer edinmiş olan sistemde hastaların iç yapısının incelenmesi sağlanır. MR, vücudun farklı bölgeleri için istenebilir ve çekilebilir. Beyin, omurga, disk problemleri, çene, omuz, bağlar, diz gibi bir çok bölge için istenebilen Emar (MR) çekiminde açık ve kapalı MR olmak üzere iki farklı sistem bulunmaktadır.

Açık Emar (MR) Nedir?

Kapalı bir ortamda bulunma durumunda rahatsızlık duyan kişiler için tercih edilir. Bazen hastanın rahatsızlığından kaynaklı olarak zorunlu olarak açık MR çektirmesi de istenebilir. MR cihazı açık ortamda işlem gerçekleştirir. Böylece hastanın MR çekimi daha rahat bir ortamda tamamlanır. Bazı özel hastanelerde bulunabilen açık MR cihazı her hastanede bulunmamaktadır. Hastanın ısrarla kapalı değilde açık MR istemesi halinde özel hastaneler, açık MR için görüntüleme merkezlerine yönlendirerek hastanın istediği ortamda MR çektirmesine olanak tanımaktadır.

Kapalı Emar (MR) Nedir?

Herhangi bir kapalı ortama karşı rahatsızlık duymayan kişiler için ideal sistemdir. Bir çok hastanede öncelikli olarak kapalı MR cihazı bulunur.

EMAR (MR) FİYATI NE KADAR?

Özel hastanelerde MR çekim ücreti/fiyatı 100 liradan başlamaktadır. SGK ile anlaşmalı olan hastaneler ortalama 100 lira MR fiyatı vermektedir. Bu rakam 100-150 TL arasında değişkenlik gösterebilir. Eğer SGK ile anlaşması olmayan bir hastanede çekim yapılıyorsa yada hastanın sosyal güvencesi bulunmuyorsa bu durumda fiyat daha yüksek olur.

Özel hastalar için MR çektirme fiyatı 200-400 TL arasında değişmektedir. Ortalama 250-300 Liraya bir çok özel hastane yada görüntüleme merkezinde MR çektirebilirsiniz.

MR Nasıl Çekilir?

Öncelikli olarak MR çekimlerinde hastanın aç veya tok olması yönünde hastaya bilgi verilir. Çekilecek olan her MR açlık gerektirmez. MR çekiminde ilaçlı veya ilaçsız çekim istenebilir. Bu tamamen doktor tarafından belirlenir.

Özel Hastane MR Çekimi Fiyatları (Açık ve Kapalı EMAR)MR çekim alanına gelindiği zaman hastanın üzerindekileri çıkartarak önlük giymesi istenir. Önlük, görüntüleme merkezi yada özel hastane tarafından hastaya verilir. Kıyafetler ile birlikte üzerinizde yer alan çeşitli takılarında çıkartılması istenir. Ayrıca protez bulunan hastalar doktora bunu bildirmelidir. Daha sonra MR cihazına yatmanız istenir. MR cihazına uzanmadan önce ilgili görevli tarafından bazı uyarılar yapılır.

Bu uyarılar arasında MR cihazında hareket etmemeniz öncelikli gelir. MR cihazında hareket etmeniz, elde edilecek görüntünün kalite değerlerinde olumsuzluk yaratır. Son olarak MR’ı çekilecek kişiye bir cihaz takılır ve işlem başlatılır.

MR’ın çekim süresi ise farklılık gösterir. Sebep ise her bölgenin aynı sürede çekiminin yapılamaması ile alakalıdır. Bu süre 5 ile 45 dakika arasında değişebilir.

MR Sonucu Ne Kadar Sürede Çıkar?

MR çekimi sonuçları hastaya hemen iletilir ve rapor halinde verilir. Aynı hastane içerisinde MR çekimi ve muayene işleminiz yapıldıysa sonuçlar doğrudan doktor ekranına iletilir. MR sonucunun sizde de bulunması adına mutlaka çıkıt şeklinde elinizde bulundurmanızda fayda vardır.

Cevap bırakın

beyaz magazin
Copyright © 2024 LazerEpilasyonu.Net
Tüm hakları saklıdır.
Etanj armatür - Nikah Güvercini