TR türkiye
sohbet siteleri

Özel Hastane Psikiyatri Muayene Fiyatı Ne Kadar?

Özel Hastane Psikiyatri Muayene Fiyatı Ne Kadar?

Özel hastanelerde uygun fiyatlarla Psikiyatri muayene ücreti ödeyerek muayene olabilirsiniz. Geçmiş yıllara oranla daha fazla rağbet gören psikiyatri bölümü yetişkinler ve çocuklar için ikiye ayrılmaktadır. Çocuk psikiyatrisi ve yetişkin psikiyatrisi ayrı olarak hastanelerde yer alır. Günümüzde bir çok psikolog olup, çok sayıda psikiyatrist kliniği bulabilirsiniz. Fakat özel klinikler, özel hastanelere göre daha yüksek ücretlendirme yapabilir. Bu sebeple özel hastanelerde uygun ücretlerle muayene olmanız mümkün. Devlet hatsanelerinde de psikiyatri bölümü olduğunu unutmayın. Peki psikiyatri bölümünde muayene ücreti ne kadar? Psikiyatri bölümü tam olarak hangi rahatsızlıklara bakar? Psikiyatri tedavi yöntemleri nelerdir?

PSİKİYATRİ BÖLÜMÜ HANGİ HASTALIKLARA BAKAR?

Oldukça geniş bir yelpazesi bulunan psikiyatri bölümünde 30’u aşkın rahatsızlık için teşhis ve tedavi uygulanır. Depresyon, şizofreni, uyku bozukluğu, davranış bozuklukları ise bu rahatsızlıklar arasında başı çekiyor diyebiliriz. Psikiyatri bölümünde tam olarak akıl rahatsızlıklarına yönelik teşhisin konulması ve tedavinin uygulanması sağlanır. Erken farkedilen akıl rahatsızlıklarında ise oluşabilecek akıl rahatsızlıklarının önüne geçilerek olası problemler engellenir. Psikiyatri bölümü hangi rahatsızlıklara bakar? İşte öne çıkan ve hastaların psikiyatri bölümüne en fazla şikayette bulundukları durumlar:

Özel-Hastane-Psikiyatri-Muayene-Fiyatı-Ne-Kadar
-Davranış bozuklukları
-Şizofreni
-Uyku bozukluğu (İnsomnia)
-Bipolar bozukluk
-Madde bağımlılığı
-Sosyal bozukluk
-Öğrenme yetisinde kayıp
-Gereksiz huzursuzluk ve endişe
-Depresyon halleri
-Korku
-Mental retardasyon (zeka geriliği)
-Konuşma bozukluğu ve kekemelik
-Davranış bozuklukları
-Fobi
-Panik atak
-Hiperaktivite

PSİKİYATRİ BÖLÜMÜ MUAYENE ÜCRETİ

Psikiyatri bölümü muayenesi için farklı ücretlendirmeler ile karşılaşmanız mümkün. Özel hastanelerde psikiyatri bölümü için 40-80 TL arasında bir ödeme ile muayene olabilirsiniz. Bu ücret psikiyatri dal merkezlerinde ve psikiyatri kliniklerinde farklılık gösterebilir. Hastanelerde muayene ücreti bazında ödeme alınırken, dal merkezi, klinik ve özel muayenehanelerde seans başı olarak da ücretlendirilebilir.

Ülkemizde seans başına 50 ile 500 TL ücret ile psikiyatri muayenesi olmak mümkün. Tercihinizi özel hastanelerden yana yapmayı planlıyorsanız bulunduğunuz şehirdeki psikiyatri bölümü olan hastaneler araştırması yapmanızı tavsiye ederiz.

YETİŞKİN VE ÇOCUK PSİKİYATRİSİ AYRIDIR!

Araştırma yaparken unutmayın ki çocuk ve yetişkin psikiyatrisi ayrıdır. Yetişkinler ile çocuklar arasındaki psikolojik eğilimler farklılık gösterir. Bu da uzmanlık alanında farklılık yaratır. O sebeple muayene olacak kişi için yetişkin yada çocuk psikiyatrisi olarak uygun bölümü seçmelisiniz. Yetişkin psikiyatrisi çocuk muayenesi yapması pek uygun olmayabilir.

Cevap bırakın

beyaz magazin
Copyright © 2024 LazerEpilasyonu.Net
Tüm hakları saklıdır.
Etanj armatür - Nikah Güvercini