TR türkiye
sohbet siteleri

Özel Hastaneler Pazar Günü Açık mı?

Özel Hastaneler Pazar Günü Açık mı?

Hastaneler pazar günü açık mı? Özellikle özel hastaneler pazar günü hizmet veriyor mu? Veriyorsa hangi sağlık hizmetleri veriliyor?

Poliklinik hizmeti almak mümkün mü? Eğer hafta sonu sağlık ile ilgili problemler yaşıyorsanız yada sadece hafta sonu boş vaktiniz oluyorsa bu soruları sormanız mümkün. Günümüzde bir çok kişi sağlık hizmeti alabilmek için vakit bulamıyor. Çözüm ise hafta sonu tatilini sağlık hizmeti alarak geçirmek. Peki cumartesi ve pazar günü özel hastanede sağlık hizmeti almak mümkün mü?

ÖZEL HASTANELER CUMARTESİ VE PAZAR GÜNÜ AÇIK MI?

Özel hastanelerin hafta sonu açık yada kapalı olması hastane yönetimi tarafından alınan karara bağlıdır. Bazı hastaneler hafta sonu hizmet vermezken, bazı hastaneler cumartesi günleri yarım gün poliklinik hizmeti verebilmektedir. Türkiye’nin neredeyse tüm illerinde cumartesi günü poliklinik hizmeti veren hastane bulmak mümkün.

Pazar günü için ise aynı şeyi söylemek mümkün değil. Bir çok hastane, pazar günü kapalıdır ve poliklinik hizmeti vermez. Varsa acil servis hizmetleri bölümü hizmete açık tutulur. Alacağınız sağlık hizmeti acil durum içermiyorsa mecburen hafta içi yada cumartesi günü öğleden önce muayene olmanız gerekir.

ACİL SERVİS HİZMETLERİ 24 SAAT AÇIKTIR!

Özel Hastaneler Pazar Günü Açık mı?Özel hastanelerde 7 gün 24 saat zaman dilimi içerisinde aktif hizmet veren tek servis Acil servis hizmetleri bölümüdür. Tabi ilgili hastanenin acil servis bölümü bulunuyorsa. Acil hizmetleri bazı hastanelerde ise poliklinik hizmetlerinin olmadığı saatlerde hizmet verir. Acil servislerde pratisyen hekim bulunur ve acil olan vakalara müdahale eder. Acil olmayan vakalar ise açık olunan saatlerde polikliniğe gelmesi söylenerek polikliniklere yönlendirilir.

Acil Servis’te Hangi Rahatsızlıklara Bakılır?

Hastanın acil müdahale görmesi gerektiren durumlarda hizmet verilir. Kalp rahatsızlıkları, tansiyon, kırık, çıkık, nefes darlığı, baş ağrısı, mide ağrısı, böbrek ağrısı gibi rahatsızlıklar için hafta sonu acil servislerde hizmet almak mümkündür.

PAZAR GÜNÜ KADIN DOĞUM DOKTORU BULMAK MÜMKÜN MÜ?

En sık yaşanan problemlerden biri hafta sonu kadın doğum doktoru bulmak. Hafta sonu daha çok pratisyen hekimlerin yer aldığı özel hastanelerde kadın doğum doktoru bulmak oldukça zor. Acil bölümlerde gebe hastalara müdahale edilmez. Özel hastanelere pazar günü kadın hastalıkları yada doğum ile ilgili şikayetler ile gidildiğinde özel hastaneler kadım doğum hastanelerine yönlendirilmektedir. Eğer gebe kişi, özel hastane doktoru tarafından takip ve muayene ediliyorsa, rahatsızlık yaşandığı an doktor ile iletişime geçilmesi önerilir. Bir çok hastane doktoru, takipli hastasının mağduriyet yaşamasını istemez.

Gebe kişinin hastaneye yatışını isteyebilir yada izinli olmasına rağmen hastaneye gelerek gebe kişinin kontrollerini gerçekleştirebilir. Yatışı istenen kişiler için doktor talimatıyla ebe ve hemşireler gerekli tıbbi tedaviyi uygular. Eğer doğum başladıysa özel hastane doktoru hangi gün ve hangi saat olursa olsun hastaneye gelerek doğumu gerçekleştirir. Özel hastanelerde bu durum icap olarak yorumlanır ve yapılır. Eğer ilgili hastanenin takipli hastası değilseniz, olası riskler özel hastane tarafından alınmayacağı için hasta kabul edilmez ve kadın doğum hastanelerine yönlendirilir.

PAZAR GÜNÜ ÇOCUK DOKTORU BULMAK MÜMKÜN MÜ?

Pazar günü ve hafta sonları yaşanan bir diğer durum ise çocuk doktorlarının bulunmaması. Hafta sonu polikliniklerin hizmet vermemesi, Acil bölümlerin yetişkinlere yönelik olması, çocukların muayene olmasını zorlaştırıyor. Yetişkin acili bulunan hastaneler çocuk yada bebek hastalara tedavi uygulamamaktadır. Daha doğru olacağı için çocuk acili olan hastanelere yada doğrudan çocuk hastanelerine yönlendirilir. Özel hastanelerde çocuk acil bölümü olsa da az sayıdadır o sebeple çocuk acili bulunan özel hastane bulmak oldukça zordur. Çocuklar için hizmet veren 7/24 açık çocuk hastaneleri mevcuttur.

Cevap bırakın

beyaz magazin
Copyright © 2024 LazerEpilasyonu.Net
Tüm hakları saklıdır.
Etanj armatür - Nikah Güvercini