16 Yaşında Lazer Epilasyon Yapılır Mı?

12.09.2019
456
16 Yaşında Lazer Epilasyon Yapılır Mı?

Soru: Merhabalar yüzlerimde ve bacaklarımda aşırı derece kıllanma mevcut editör bu sebeple lazer epilasyon yaptırmak istiyorum. Bir erkeğim ve bu durum hiç hoşuma gitmemektedir. Ne gibi yöntemler uygulayabiliriz.

Cevap: Merhabalar genç kardeşim. İlk olarak öğrenmen gereken bu yaşantıda kendini sevmektir. Her erkekte ve her bayanda olabileceği gibi biraz kıllanma çokta abartılacak bir durum olmamaktadır. Nitekim aşırı derecede rahatsız edecek bir durumda olmadığı müddetçe. Velakim siz bu konuda biraz takıntılı gibi durmaktasınız.

16 yaş lazer epilasyon yaptıranlarLazer epilasyon yaş sınırı konusunda söylemek istediğim en önemli şey 18 yaşını doldurman veya ergenlikten çıkmış olman gerekmektedir. Çünkü hormonların tam anlamıyla oturmadığından ve oluşacak farklılıklar bizleri rahatsız edebileceğinden kaynaklı olarak lazer epilasyon yaşının en erken 18 yaşında olmanızdır.

Ama bazı lazer epilasyon firmaları bu konuda oldukça umursamaz ve pervasızca davranmaktadırlar. Bu durum ise bir çok konudan arkadaşlarımıza ileride sorunlar oluşturmaktadır. Genel olarak lazer epilasyon yaşı aslında ergenliğe giriş ile başlamaktadır. Ergenliğe giren her birey lazer epilasyon yaptırabilir. Ama gel gelelim ileride herhangi bir sorun yaşamamak için en az 18 yaşını beklemeniz yararınıza olacaktır.

Etiket: 16 yaşında lazer epilasyon yapılır mı? 16 yaşında lazer epilasyon yaptıranlar

Uyarı

Bu sayfa üzerinde yer alan yazılar, paylaşımlar, soru cevaplar ve yorumlar tamamen bilgilendirme amaçlıdır.
Hiçbir Sağlık Hizmet Sağlayıcısını Tavsiye Etmemektedir.
Hiçbir şekilde tanı ve tedavi amaçlı kullanılmaz.
Tanı ve tedavi için muhakkak ilgili uzmanlara başvurulmalıdır.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.