Erkek Özel Bölge Lazer Zararlı Mı? Umut Bey

08.08.2018
1.117
Erkek Özel Bölge Lazer Zararlı Mı? Umut Bey

Soru: Merhaba editör Ben Umut. Lazer epilasyonla ilgili bir sorun mevcut. lazer epilasyon Özel Bölgesine yaptırmak zararlı mıdır? değil midir? Bu konu hakkında düşüncelerinizi merak etmekteyim?

Cevap: iyi günler demekle başlamak istiyorum. Lazer epilasyon günümüzde hemen hemen kullanılmadığı alan bulunmamaktadır.

Hemen hemen her bölgede lazer epilasyon kullanılmakta ve kullanımı teknolojik olarak gelişmektedir. Şu anda uzun süredir kullanılan lazer epilasyon aletlerinin bilinen herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır .

20 yılı aşkın bir süredir kullanılan lazer epilasyon cihazlarının insann vücudunda oluşturduğu herhangi bir yan etki görülmemiş olup herhangi bir sakıncası olmadığı teyit edilmiştir. Yine de biz Doktorlar olarak lazer epilasyon cihazlarının hamilelerde kullanılmasını uygun görmemekteyiz.images 1

Birçok bayanın sorduğu gibi, erkek hastalarım da sormaktır. Lazer epilasyonun Özel Bölgeye ya da diğer deyişle yumurtalıklara herhangi bir zararı var mıdır? Lazer epilasyon yaparken Özel Bölgeye yaptırmanız da herhangi bir sakınca bulunmamaktadır.

Gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Ama dikkat etmeniz gereken üstüne basarak söylüyorum gittiğiniz firmalarda kullanılan cihazların FDA onaylı olmasına dikkat ediniz. FDA Onaysız cihazlar Yani bir diğer deyişle Çin malı cihazlar insan vücuduna zarar vermektedir.

Bu sebeple uzun yıllardır araştırılan ve bu konu hakkında gerekli onaylı komite olan FDA onaylı cihazları kullanmanızı önemle rica olunur!! iyi akşamlar.

Uyarı

Bu sayfa üzerinde yer alan yazılar, paylaşımlar, soru cevaplar ve yorumlar tamamen bilgilendirme amaçlıdır.
Hiçbir Sağlık Hizmet Sağlayıcısını Tavsiye Etmemektedir.
Hiçbir şekilde tanı ve tedavi amaçlı kullanılmaz.
Tanı ve tedavi için muhakkak ilgili uzmanlara başvurulmalıdır.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.