İl İl Lazer Epilasyon Seans Fiyatları


Genital Bölge Lazer Epilasyon Hormonlara Zarar Verir Mi? Merve Hanım

Bu sayfa üzerinde yer alan yazılar, paylaşımlar, soru cevaplar ve yorumlar tamamen bilgilendirme amaçlıdır.
Hiçbir Sağlık Hizmet Sağlayıcısını Tavsiye Etmemektedir.
Hiçbir şekilde tanı ve tedavi amaçlı kullanılmaz.
Tanı ve tedavi için muhakkak ilgili uzmanlara başvurulmalıdır.

Soru: Merhaba editör. Özel Bölge bölgem için lazer epilasyon yaptırmak istiyorum. Ama biraz tereddütlerim mevcut bunlardan en önemli olanı ise hormonlara zarar verir mi vermez mi  gibi sorular aklımı çelmektedir.

Cevap: Merhaba Merve Hanım. Özel Bölge bölgede oluşan kılların estetik bir bakış açısından oldukça çirkin bir görüntüye neden olduğunu bilmekteyiz. Tabi bum durum kültürlerde farklı farklı şekilde yorumlanmaktadır. Bazı kültür yapısına ve çeşidine sahip bayan arkadaşlarımız kasık bölgesinin üçgen bir şekilde kıllanmasını ister ve dışa taşmasını istemez . Bazı arkadaşlarımızın ise tamamen kılsız tüysüz olmasını ister. Tabi bu durum herkesin isteği dışında bir takım hormonların fazla kıl üretmesi ile gerçekleşmemektedir. Bu durum karşısında bir çok bayan arkadaşımızın kullandığı yöntemler olarak;

  • Sir Ağda
  • Tıraş (Jilet-Makine)
  • Lazer Epilasyon
  • ve Tüy Dökücüler

Bunlardan ülkemizde en sık kullanılan yöntem tüy dökücü ve ağda olmaktadır. Tabi bu durumların kendi içerisinde bilinen bir takım sorunları sıkıntıları yer almaktadır. Bunlardan en önemli sorun ise ağda olmaktadır bana göre. Ağda ile Özel Bölge temizlenmesi zamanla kadınlık bölgesinin sarkmasına sebep olmaktadır. Jilet tarzı ürünler ise kıl köklerinin bir süre sonra aynı kökten birden fazla kök çıkmasına sebep olmaktadır. Tüy dökücü kremler ise bölgenin 1-2 gün boyunca kaşınmasına sebep olmaktadır. Lazer epilasyon ise bu yöntemler arasında sadece maddi olarak biraz fiyatının yüksek olması ile karşımıza çıkmaktadır. Bu sebeple bilinen en kaliteli ve en sağlıklı yöntemin lazer epilasyon olduğunu bildirmek isterim. 

Lazer epilasyon cihazları sadece kıl köklerine hedef alındığından dolayı bölgeye yayılmayıp sadece kıl köklerinin üzerine uygulandığından vücutta yer alan diğer organlara kesinlikle herhangi bir etki yaratmamaktadır. Bilmeniz gerekir ki lazer epilasyon yöntemleri toplamda 25 yıldır aktif olarak kullanılmakta ve bu süreç içerisinde kesinlikle ama kesinlikle herhangi bir yan etkisinin görülmediği bilinmektedir. 

4 Aralık 2017 tarihinde eklendi, 2.519 kez okundu.

Etiketler:

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular
Bu Konu Hakkında Görüşlerinizi Bizimle Paylaşın!!!
Sayfa başına git