TR türkiye
sohbet siteleri

Lazer Epilasyon Sonrası Çıkan Sivilceler? Kübra Hanım

Lazer Epilasyon Sonrası Çıkan Sivilceler? Kübra Hanım

Soru: Merhaba editör benim adım Kübra. Geçen yıl lazer epilasyon yaptırdım ve yaptırdığım lazer epilasyon sonrası, lazer epilasyon yaptırdığım bölgelerde aşırı sivilceler oluşmaya başladı. Bu konuda ne önerebilirsiniz? Çözümünüz var mıdır? Yardımınız için teşekkür ederim.

Cevap: Kübra hanımın sorunuzu okudum ve inceledim. Lazer epilasyon sonrası vücutta aşırı derecede olmayan sivilceler kabul edilebilir şeklinde yorumlanmaktadır. Vücudun kimyasından farklı olarak uygulandığı için vücudunuzun farklı bir tepki vermesi normal olarak karşılanmaktadır.

lazer epilasyon sivilce izi

Aşağıda sizlere lazer epilasyon sırasında oluşabilecek sivilce vakalarına neden olabilecek olguları sizinle paylaşmaya çalışacağım.

  • Lazer epilasyon yaptırdığınız yerde lazer ucunun temizlenmemesi neticesinde sivilciler oluşabilmektedir. Kaliteli bir dezenfekte yapılmayan başlıklar sık sık karşılaştığımız bu durumu ortaya koymaktadır.
  • Lazer epilasyon cihazının ışık huzmesi ayarı tam olarak yapılmadığından kaynaklı olarak bölgesel vücut teması sivilceler oluşturabilmektedir.
  • Lazer epilasyon sonrası güneşlenme güneş ışığına maruz kalma sivilce oluşumuna sebep olmaktadır.

Bundan kaynaklı olarak lazer epilasyon sonrası oluşacak sivilceleri çokta fazla aşırı derecede değilse önemsememek en önemlisi olmaktadır.

Cevap bırakın

beyaz magazin
Copyright © 2024 LazerEpilasyonu.Net
Tüm hakları saklıdır.
Etanj armatür - Nikah Güvercini