Lazer Epilasyon Sonrası Çıkan Sivilceler? Kübra Hanım

18.09.2019
456
Lazer Epilasyon Sonrası Çıkan Sivilceler? Kübra Hanım

Soru: Merhaba editör benim adım Kübra. Geçen yıl lazer epilasyon yaptırdım ve yaptırdığım lazer epilasyon sonrası, lazer epilasyon yaptırdığım bölgelerde aşırı sivilceler oluşmaya başladı. Bu konuda ne önerebilirsiniz? Çözümünüz var mıdır? Yardımınız için teşekkür ederim.

Cevap: Kübra hanımın sorunuzu okudum ve inceledim. Lazer epilasyon sonrası vücutta aşırı derecede olmayan sivilceler kabul edilebilir şeklinde yorumlanmaktadır. Vücudun kimyasından farklı olarak uygulandığı için vücudunuzun farklı bir tepki vermesi normal olarak karşılanmaktadır.

lazer epilasyon sivilce izi

Aşağıda sizlere lazer epilasyon sırasında oluşabilecek sivilce vakalarına neden olabilecek olguları sizinle paylaşmaya çalışacağım.

  • Lazer epilasyon yaptırdığınız yerde lazer ucunun temizlenmemesi neticesinde sivilciler oluşabilmektedir. Kaliteli bir dezenfekte yapılmayan başlıklar sık sık karşılaştığımız bu durumu ortaya koymaktadır.
  • Lazer epilasyon cihazının ışık huzmesi ayarı tam olarak yapılmadığından kaynaklı olarak bölgesel vücut teması sivilceler oluşturabilmektedir.
  • Lazer epilasyon sonrası güneşlenme güneş ışığına maruz kalma sivilce oluşumuna sebep olmaktadır.

Bundan kaynaklı olarak lazer epilasyon sonrası oluşacak sivilceleri çokta fazla aşırı derecede değilse önemsememek en önemlisi olmaktadır.

Uyarı

Bu sayfa üzerinde yer alan yazılar, paylaşımlar, soru cevaplar ve yorumlar tamamen bilgilendirme amaçlıdır.
Hiçbir Sağlık Hizmet Sağlayıcısını Tavsiye Etmemektedir.
Hiçbir şekilde tanı ve tedavi amaçlı kullanılmaz.
Tanı ve tedavi için muhakkak ilgili uzmanlara başvurulmalıdır.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.