TR türkiye
sohbet siteleri

Soru? Güzellik Uzmanıyım Hangi Lazer Cihazını Almalıyım?

Soru? Güzellik Uzmanıyım Hangi Lazer Cihazını Almalıyım?

Soru: Merhaba, benim güzellik uzmanlığı belgem ile cilt eğitimini alarak tüm cilt tipi ve kıl yapısına uygun kalıcı sonuç veren iyi bir lazer epilasyon cihazı almak istiyorum. Sizin bilgi ve birikimlerinize inanıyor ve güveniyorum bana önerebileceğiniz en iyi cihaz hangisi olur? Lütfen çok acil yardımınıza ihtiyacım var.

Cevap: Lazer Epilasyon konusu oldukça geniş bir konu olmakla birlikte, cihaz önerisi yapmaktan ziyade maddi durumunuz önemlidir. Elli bin TL’den başlayan ve sekizyüz bin TL’leri bulan lazer epilasyon cihazları fiyatları bulunmaktadır. Bundan kaynaklı keşke bütçe durumunuzuda belirtseydiniz tam anlamıyla güzel bir cevap vermiş olabilirdim. Ama nitekim sıralamak ve çeşitlendirmek gerekirse diye.

En az 2 adet cihaz almanızı öneririm. Biri kesinlikle Diode lazer epilasyon cihazı olmalı, diğeride Q-switch  nd:yag dövme silme cihazı olmalıdır.

Bunlarıda Sıralamak gerekirse;

 1. Maddi durum yeterliyse STSLAZER firmasının Soprano cihazları
 2. Nordik Lazer Firmasının Nuximia Smart Diyot Lazer
 3. Vortex Firmasının Vortex Diode ve Vortex Diode Silver Cihazları
 4. Mormed Firmasının Diode Cardinale Lazer cihazı

Fiyat olarak ortalama 250.000 TL’den başlamaktadırlar. Birazcıkta sizin anlaşmanıza bağlı olarak ve iş yükünüze bağlı olarak yarı peşin, yarı kullandıkça öde modellerini tercih edebilirsiniz. Yada firmaların elinde bulunan 2.el lazer cihazları alıp kullanabilirsiniz.

Cihaz fiyatlarının aşırı yüksek olmasından dolayı yurtdışı cihaz almak oldukça zorlaşmış durumdadır. Euro ve doların yüksek kur farkları oluşturmasından kaynaklı olarak dışarıda 100.000 birim paraya olan cihaz bizim ülkemizde ne yazıkki 800.000 birim paraya alınmaktadır.

Soru? Güzellik Uzmanıyım Hangi Lazer Cihazı Almalıyım?

Eğer yeni açacaksanız ve tecrübe konusunda yeterli değilseniz sıfır cihaz almanız yararınıza olacaktır. 2 yıl boyunca teknik servis garantili olması ufak sorunlarda size bilgiler sunması ve yönlendirmesi yararınıza olacaktır. 2 yıllık bir süreçte ise sizde az çok cihaz hakkında teknik bilgiye sahip olacağınızdan işinize fazlasıyla yarayacaktır.

Diğer önemli konu ise hangi cihazı alırsanız alın farketmeksizin, bir gün kaynağı UPS denilen elektrik gittiğinde cihaz çalışmasını sağlayan düşük ve yüksek gelen elektrik akımlarını ortalama seviyeye indiren kesintisiz güç kaynağı UPS almalısınız.

Konu altında daha farklı sorularınızı yorum olarak yazarsanız farklı cevaplarda verebilirim. 

6 Yorumlar
Anonim

Merhaba, gerçekten çoook teşekkür ediyorum beni bilgilendirdiginiz için yardımcı olduğunuz için sagolun.Benim Meb.onayli güzellik uzmanlığı belgem var zaten ama ben yine meb onaylı lazer epilasyon kursundan da lazer eğitimi alacağım .bunlar tamam fakat parayı harcamak istemiyorum önceliğim lazer epilasyon cihazını alıyım içim rahat etsin diyorum.o yüzden bana bu bütçeye göre sıfır ve 2. El ciddi etkili %90 kalıcı çözüm veren hangi lazer epilasyon cihazını öneriyorsunuz ?Bana net isimlerini yazarsanız sevinirim.teşekkürler.

  Editör

  net isim yazmak yerine mail ile iletişime geçin ordan sizi bilgilendireyim. editor@lazerepilasyonu.net üzerinden

Anonim

Ben kuaför ve güzellik salonu olarak doktorsuz çalışabilirim yeni yasaya göre sadece diyot lazer epilasyon cihazını kullanabiliyormuşuz.Bu cihazlardan tüm cilt ve kıl yapısına uygun kalıcı sonuç veren iyi bir cihaz almak istiyorum. Fiyat olarak 100- 150 bin gibi Siz daha iyi bilirsiniz tabikide .teşekkürler

  Editör

  evet yeni yasa ile Diode cihaz kullanabilirsiniz. İlk olarak MEB'e bağlı bir güzellik kursunda kursunuzu bitirip belgenizi alınız. Daha sonra cihaz seçeneklerini burdan beraber değerlendirebiliriz. Ama bütçenize uygun sıfır değile 2.el daha kaliteli bir cihaz seçmeniz yararınıza olacaktır.

Anonim

Merhaba,öncelikle çoook teşekkür ediyorum cevap verdiğiniz için. Evet ben lazer epilasyona yeni başlıyacağım.Hicbir tecrübem yok ama kesinlikle lazer epilasyon kursuna gitmeyi düşünüyorum.suan onuda araştırıyorum.ciddi iyi bir eğitim alarak ve etkili iyi bir cihaz ile bu işe başlamak,kaliteli bir hizmet sunmak istiyorum. Hizmet verdiğim kişilerin paraları boşa gitmesin, gerçekten en azından büyük çoğunluğu %80 -%90 oranında tüm vücut da fayda görsün istiyorum.Benim bütçem 100-150 bin kadar ama dediginiz gibi yar pesin yarı taksit olursa 200 bine kadar olabilir.Ama 200 binlik cihazın etkisi,150 binlik cihazda da var ise hicbir fark yok ise ve sadece marka farkı var ise bana o cihazida önerin lütfen.Benim ihtiyacım var ve kredi ile başlıyacağım Sizide bu konuda uzman görüyorum bilgi ve birikiminize yardımınıza ihtiyacım var teşekkür ederim.

  Editör

  İlk olarak dediğim gibi bir MEB'e bağlı bir firmada güzellik uzmanı belgesi alınız. Daha sonra bir Lazer Epilasyon firmasında gerekirse ücretsiz çalışın 2-3 ay daha sonra deneyiniz. Çünkü bir hevesle girilen her iş hüsranla sonuçlanmaktadır.

Cevap bırakın

beyaz magazin
Copyright © 2024 LazerEpilasyonu.Net
Tüm hakları saklıdır.
Etanj armatür - Nikah Güvercini