İl İl Lazer Epilasyon Seans Fiyatları


Soru: Lazer Epilasyon Kaç Yaşından Sonra Yapılır?

Bu sayfa üzerinde yer alan yazılar, paylaşımlar, soru cevaplar ve yorumlar tamamen bilgilendirme amaçlıdır.
Hiçbir Sağlık Hizmet Sağlayıcısını Tavsiye Etmemektedir.
Hiçbir şekilde tanı ve tedavi amaçlı kullanılmaz.
Tanı ve tedavi için muhakkak ilgili uzmanlara başvurulmalıdır.

Artık günümüz teknolojisinde istenmeyen tüylerde oldukça büyük bir oranda sıkıntı çıkarmaktadır. Bundan kaynaklı olarak artık genç kızlarımızın ve genç delikanlılarımızında lazer epilasyon yaptırmak için araştırmalar yaptığını söyleyebiliriz. Hatta daha ilerisi geçen aylarda gelen bir soruda kızım 2 yaşında kaşlarının arasına lazer yaptırmak istiyorum yapar mısınız gibi absürt sorular bile gelmektedir. Bu durum ise bizlere hem ebeveynlerin hemde gençlerimizin istenmeyen tüyleri ile başı dertte olduğunu söyleyebiliriz.

Soru: Lazer Epilasyon Kaç Yaşından Sonra Yapılır?Tabi istenmeyen tüyler arkadaş çevresinde ve topluluklarda büyük bir sorun olduğundan kaynaklı olarak bu duruma çözüm ararken farklı yöntemler başvurmamak gereklidir. Erkek ve kız olsun lazer epilasyon yaptırmak isteyenler için ergenlik dönemini atlatmış olması gerekmektedir. Buda en az 16 yaş olduğunu söylemeliyiz. Daha erken zamanlarda yapılan işlemler hormonal bozukluklara ve cilt jenerasyonunda bozukluklar meydana getirmektedir.

Kılların genellikle artmasında ve çoğalmasında etkili bir rol oynayan androjen hormonudur.Bu yaşlardaki uyarılmalarda oldukça ters tepebilmektedir. Buda aslında kılların dökülmesi istenirken oldukça daha fazla artmasına sebebiyet verdiğin hemen hemen klinik ortamda çalışan hiçbir firma bu işleme izin vermemektedir. Nitekim merdivenaltı diye nitelendirdiğimiz firmalar ise para uğruna her yaştaki kişilere bu işlemi uygulamaktadırlar. Sizlerde bu durum gibi durumlarla karşılaşmamak için en az 16 yaşını beklemeniz gerekmektedir.

11 Haziran 2020 tarihinde eklendi, 248 kez okundu.
İlginizi Çekebilecek Diğer Konular
Bu Konu Hakkında Görüşlerinizi Bizimle Paylaşın!!!
Sayfa başına git