TR türkiye
sohbet siteleri

Bayanlar Lazer Epilasyon Öncesi ne Yapmalı?

Bayanlar Lazer Epilasyon Öncesi ne Yapmalı?

İstenmeyen tüyler dendiğinde erkeklere nazaran bayanlarımız biraz daha hassastır. Bu nedenle lazer epilasyon uygulamaları tamamen olmasada genellikle kadınların daha çok ilgisini çekmektedir. Bu yazımız da lazer epilasyon yaptırmaya karar veren bayanların lazer epilasyon tedavisini başlanmadan önceki süre zarfında neler yapması gerektiğine, nelere dikkat etmesi gerektiğinden bahsedeceğiz. Muhtemelen Lazer epilasyon merkezinde ön muayene olacağınız hekim tarafından da size bahsedilecek olan bu hususlar şu şekildedir;

Lazer Epilasyondan Önce Bayanlar Dikkat
* Lazer epilasyon tedavisine başlamadan önce, eğer vücutta çok fazla uzamış kıllar bulunuyor ise bunlar kısaltılmalıdır. Yüz ve çevresindekiler lazer epilasyon bayanlardamakas ile diğer bölgelerdeki uzun kıllar jilet ile kısaltılabilir.
* Yine Lazer epilasyon tedavisine başlanmadan önce kökten kıl alınmamalıdır. Yani daha açık söylemek gerekirse lazer epilasyon yaptırmaya karar verdikten sonra epilasyona 3 hafta kadar kala evde normal uygulanan ağda, iplik vs.. gibi kökten kıl çeken epilsyon yöntemleri yapılmamalıdır.
* Lazer epilasyon tedavisi koyu ve bronz tenlerde istenilen sonuçları vermemekte bu yüzden koyu tenli kişilere alternatif epilasyon tedavileri düşünülmektedir. Bu nedenle lazer epilasyona karar verdikten sonra tedavinize 2 hafta kadar kala güneşte fazla dururmamalı, cildin bronzlaşmamasına dikkat edilmelidir. Solaryuma vs. kesinlikle girilmemelidir.
* Lazer epilasyon uygulaması yapılacak olan vücut bölgeniz kesinlikle temiz ve makyajdan arındırılmış olmalıdır.
* Roaccutane denen ve sivilcelerin, siyah noktaların (akne) tedavisi için önerilen ve hem kadınlarda hem erkeklerde kullanılan bu ilaç lazer epilasyon tedavisi için sorun oluşturmaktadır. Bayanlar için konuşmamız gerekirse roaccutane sivilce ilacını son 6 ay içerisinde kullanmış olan bayanlara lazer epilasyonu yapılmaz. Bu nedenle roaccutane ilacının lazer epilasyondan en az 6 ay kadar önce kullanımı kesilmelidir.

Bayanlar ın Lazer epilasyon öncesi bu basit maddelere dikkat etmesi lazer epilasyon sonrasında alınacak olumlu sonuçlar için de zemin hazırlamış olacaktır.

2 Yorumlar
Roaccutane Sivilce Tedavisi

Merhaba 2 haftadır roaccutane sivilce tedavi ilacı kullanmaktayım fakat bir değişim olmadı normalmidir bu sizce ?

sena

ben yuzume lazer yaptırdım kullanılan altın dıod lazer oldugu soylendı nette takıp ettıgım kadarıyla acısısz oldugunu ogrendım ama ben bende uyguladıklarında acı hıssettım acaba bu normalmıdır

Cevap bırakın

beyaz magazin
Copyright © 2024 LazerEpilasyonu.Net
Tüm hakları saklıdır.
Etanj armatür - Nikah Güvercini