TR türkiye
sohbet siteleri

Bişektomi Ameliyatı Sonrası Șișlik Ne Zaman Geçer?

Bişektomi Ameliyatı Sonrası Șișlik Ne Zaman Geçer?

Günümüzde Hollywood Starlarının yaptırmıș olduğu ve Hollywood yanağı adı verilen yanağı yaptırmak için Bişektomi’ye başvurulmaktadır. Bişektomi dolgun yanaklar yerine ince ve güzel görünümlü yanaklar elde etmek isteyenlerin tercih ettiği bir yanak yağı aldırma ameliyatıdır. Bişektomi halk arasında yanak inceltme estetiği olarak da bilinir. Bişektomi Ameliyatı ile yüz hatları ve elmacık kemikleri daha belirginleșir.

Bişektomi cerrah tarafından yanakların içinde küçük bir kesi ile yağ torbalarını alma operasyonudur. Bu operasyon sırasında hastaya lokal anestezi uygulanır ve sonrasında operasyon gercekleșir. Bisektomi Ameliyatı sonrasında ise iyileşme süresi de yaklaşık 4-6 ay arasındadır.

Bişektomi sonrası iyileşme sürecinde kişilerden bir çok șikayet gelmektedir. Ve kişiler bu șikayetleri için bir çözüm bulmak istemektedirler. Bişektomi sonrası oluşan șișlik, ödem, morarma ve ağrı kişilerin en çok șikayet ettikleri konudur. Bu konular arasında ise herkes de rastlanan ve kişiler tarafından en çok șikayet edilen ise yüzde oluşan șișliktir. Șișlikler yüzde kötü göründüğü için kişiler bu șișliklerin bir an önce geçmesini isterler.

Peki Bişektomi Sonrası Șișlikler Ne Zaman Geçer?

Bişektomi Ameliyatı Sonrası Șișlik Ne Zaman Geçer?Bişektomi sonrası oluşan șișlik, ödem ve ağrı gibi sorunlar hemen geçmemektedir. Iyileşme süreci yaklaşık 4-6 ay arasındadır. Ancak bu oluşan șișlikler ise daha kısa sürede geçmektedir. Bu șișliklerin geçmesi genel olarak 3 ile 6 hafta arası sürmektedir. Bazı kişiler bu süreyi daha kısaltmak için ekstra uygulamalar yapma gereği duysalar da bunlara gerek duyulmamaktadır. Fakat illa bir uygulama yapılmasına gerek duyulursa Doktorun verdigi krem ya da her gün düzenli bir şekilde buz kompreksi uygulanabilir. Fakat buz kompreksi ve krem uygularken de aşırı ya kaçmamaya dikkat edilmesi de çok önemli ve hassas bir konudur.

Yanakta șișlik gibi bir çok soruna rastlamak doktorlar tarafından normal karșılanmaktadır. Çünkü her estetik de olduğu sonrasında o bölge de bu tür sorunlar hep yașanmaktadır. Bu nedenle endişeye kapılmamalı ve sabırlı olunmalıdır. Aksi takdirde bir doktora başvurmadan kişi kafasına göre yöntemler uygular ise beklenmedik sonuçlarla karşılașılabilmektedir. Bu nedenle Bişektominin iyileşme süreci boyunca sabırla beklenilmelidir.

Cevap bırakın

beyaz magazin
Copyright © 2024 LazerEpilasyonu.Net
Tüm hakları saklıdır.
Etanj armatür - Nikah Güvercini