Yanak İnceltme Ameliyatı Bişektomi Ödemi Ne Zaman Geçer?

30.12.2021
273
Yanak İnceltme Ameliyatı Bişektomi Ödemi Ne Zaman Geçer?

Estetik bir görünüm kazanmak amaçlı yapılan Bişektomi günümüzün en trend estetiği olmaktadır. Yuvarlak yüz yerine keskin ve ters üçgen görünümlü bir yüz elde etmek için tercih edilen bir işlem olmaktadır. Bişektomi kısa sürede istenilen sonucu veren ve oldukça etkili bir yöntem olmaktadır. Hem ülkemizde hemde bir çok ülkede de oldukça yaygın bir yöntemdir. Özellikle de Hollywood Starlarının yaptırmıș olduğu bir estetik olduğu için Hollywood Yanağı olarakta bilinir. Ve bir çok kişide Hollywood Starlarına benzemek istediği için Hollywood Yanağı yani Bişektomi yaptırmaktadır.

Bişektomi cerrahi yardımıyla açılan 1 cm’lik kesilerle bichat adı verilen yağ dokularının alınması ile gercekleșir. Bișektomi işlemi yaklaşık 30 ile 45 dakika arası sürmektedir. Ve işlem sonrasında kişide olası durumun dışında bir durum ile karșılanmadığında kişi hemen taburcu edilebilmektedir. Bişektomi işlemi bittikten sonra iyileşme süresinde sonuç genel olarak 3 ile 4 hafta arasında alınır. Iyileşme süresini hızlandırmak için ise ekstra bir uygulama yapılmasına gerek duyulmasa da oluşan șișlikleri gidermek için buz kompreksi uygulanabilmektedir.

Yanak İnceltme Ameliyatı Bişektomi Ödemi Ne Zaman Geçer?Bişektomi yaptıran ve yaptırmak isteyen bir çok kişi bulunmakta ve bunlardan çoğunun Bişektomiden memnun kalındığı söylense de bir kısmı istenen sonucu alamamıștır. Bunun dışında ise Bişektomi Sonrası kişileri çok korkutmaktadır. Çünkü Bişektomi sonrasında șișlikler ve ödem oluştuğu için șișlik ve ödemin geçip geçmemesi oldukça çok merak edilmektedir.

Peki Bişektomi Ödemi Ne Zaman Geçer?

Bişektomi operasyonu zorlu bir süreç olmasa da iyileşme sürecinde sabırlı davranmak en önemli konulardan biridir. Bişektomi sonrasında ise yüzde șișlikler ve ödem oluşur. Bu kişileri korkutabilmektedir. Ancak korkulacak bir durum değildir, çünkü Bişektomi operasyonu sonrasında yüzde șișlikler, ödem ve ağrı olması olası bir durumdur.  Bişektomi sonrasında 2-3 hafta ödem ve  șișlik oluşmaktadır. Bazı kişiler bunları geçirmek için bir çok yöntem denemiștir. Bişektomiyi gerçekleştiren cerrahın önerdiği bazı kremler kullanılabilir ya da kişi evde hergün buz kompreksi uygulayarak șișlikleri ve ödemi geçirebilir. Bunlara gerek duyulmadan da 4 hafta sonra ödem ve șișlikler kendiliğinden geçebilir. Ödem genellikle Bişektomi operasyonunun sonrasında yanakta oluşan sıvı birikimidir.

Uyarı

Bu sayfa üzerinde yer alan yazılar, paylaşımlar, soru cevaplar ve yorumlar tamamen bilgilendirme amaçlıdır.
Hiçbir Sağlık Hizmet Sağlayıcısını Tavsiye Etmemektedir.
Hiçbir şekilde tanı ve tedavi amaçlı kullanılmaz.
Tanı ve tedavi için muhakkak ilgili uzmanlara başvurulmalıdır.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.