TR türkiye
sohbet siteleri

Yanak İnceltme Bişektomi Ameliyatı Lokal Anesteziyle Mi Yapılır?

Yanak İnceltme Bişektomi Ameliyatı Lokal Anesteziyle Mi Yapılır?

Yüzümüzün güzel bir görünüm kazanması için yapılan birden fazla estetik bulunmaktadır. Onlardan biri ise son zamanların en çok tercih edilen Bişektomi (yanak estetiği) ‘dir. Bişektomi elmacık kemiklerinin belirginleştirilmesi ve yüz hatlarının daha oranlı bir hale getirilmesi için yanakta bulunan fazla yağların alınması ameliyatıdır. Yüze daha çekici ve oranlı bir görünüm kazandırmak amacıyla ağız içinden açılan kesiyle yağ dokularının alınması ile gercekleșir.

Hollywood yıldızlarının tarafından çok tercih edildiği için Hollywood Yanağı olarakta bilinmektedir. Hollywood yanağı olarak bilinen Bişektomi operasyonunun amacı elmacık kemiklerinin ortaya çıkarmak ve yüzün daha ince görünüme sahip olmasıdır.

Bişektomi hakkında bilinmesi gereken bir çok konu vardır. Ancak bu konular hakkında bilgi sahibi olunmamaktadır. Yaptırmak isteyenler ise bilgi sahibi olmak ve içlerindeki endişeyi yok etmek isterler. O yüzden merak ettikleri konularla ilgili araştırma yaparlar. Bişektomi yaptırmak isteyenlerin merak ettikleri arasında ise en çok sorulan soru Bişektomi esnasında kişiye lokal anestesinin uygulanıp uygulanmadığıdır.

Peki Bişektomi Lokal Anesteziyle Mi Yapılır? 

işektomi Ameliyatı Lokal Anesteziyle Bişektomi operasyonu cerrahi yardımıyla açılan 1 cm’lik kesilerle bukkal adı verilen yağ dokularının alınması ile gercekleșir. Ve kişiye operasyon öncesinde lokal anestezi uygulanmaktadır. Lokal anestezinin uygulanmasının asıl amacı ise kesi açılırken acının hissedilmemesidir. Lokal anestezi uyguladıktan sonra operasyona başlanır ve yaklaşık olarak 30-45 dakika sonrasında operasyon sona erer.

Operasyon sonrasında ise kişi kendine gelmesi beklenir ve bir kaç işlem sonrasında kişi o gün içerisinde taburcu edilebilmektedir.

Bişektomi sonrasında ise iyileşme sürecinde ise sabırlı davranmak gerekir. Çünkü iyileşmesi yaklaşık 4-6 ay arasındadır. Bişektomiden sonuç almak ise az bir süre sonra olsa da tam olarak sonuç vermesi için beklenmelidir. Sonuç vermeye bașlaması ise 2-3 hafta sürmektedir. Iyileşme sürecinde ise yüzde șișlikler oluşmakta ve az da ağrı hissedilir.

Bu șișlikleri ve ağrıyı geçirmek için de doktorun önerdiği krem ya da ilaç kullanılabilir. Ancak bunlara gerek duyulmaz ise kişi yüzüne șișlikleri ve ağrıyı gidermek için buz kompreksi uygulanabilir. Bunun dışında ise sonuç alındıktan sonra kilo alınmaması çok önemli bir konudur.

Cevap bırakın

beyaz magazin
Copyright © 2024 LazerEpilasyonu.Net
Tüm hakları saklıdır.
Etanj armatür - Nikah Güvercini