TR türkiye
sohbet siteleri

Yanak İnceltme Bişektomi Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Yanak İnceltme Bişektomi Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Hollywood yanağı adı verilen yanağı yaptırmak için “Bişektomi Ameliyatı nasıl yapılır” konuları oldukça araştırılmaktadır. Bişektomi Ameliyatı bichat adı verilen yağ dokularının alınması ile gercekleșir. Bişektomi Ameliyatısayesinde dolgun yanaklar gidip ince ve yüz hatlarının daha belirgin olduğu bir yanak ortaya çıkmaktadır. Dolgun yanaklar bir çok kişi tarafından estetik bir görünüm bozukluğu olarak görüldüğü için Bişektomiye bașvurulmaktadır. Çünkü dolgun yanaklar bazen kişiyi olduğundan daha kilolu gösterebilmektedir.

Bişektomi Ameliyatı ile elmacık kemiklerinin belirginleșmesi ve yüzün daha ince bir görünüm kazanmasını sağlanır. Bişektomi Ameliyatı yaptıran bir çok kişi bulunsa da yaptırmak isteyenler de bir hayli fazladır. Ancak herkesin merak ettiği bir konu olsa çoğu kişinin en çok merak ettiği soru Bişektomi Ameliyatının Nasıl Yapıldığıdır.

Bişektomi Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Yanak İnceltme Bişektomi Ameliyatı Nasıl Yapılır?Bişektomi Ameliyatı öncesinde ameliyat olacak kişiye lokal anestezi uygulanır ve sonrasında cerrah tarafından yanakta açılan 1 cm’lik kesilerle bichat adı verilen yağ dokuları alınır. Bu operasyon yaklaşık 30-45 dakika sürmektedir. Bu süre sonunda işlem tamamlanmıș olur. Bişektomi Ameliyatı sonrasında yüzde açılan kesinin izi kalmamaktadır. Çünkü operasyon yanağın iç tarafında gerçekleştirildiği için yüzün dıș kısmında herhangi bir iz kalmamaktadır.

Bişektomi Ameliyatı sonrasında yüzün büyük bir kısmında șișlikler oluşmakta ve azda olsa ağrı hissedilmektedir. Ancak bu ağrılar bir süre sonra kesilecektir. Bişektomi Ameliyatından sonra yaklaşık 3-6 ay sonra sonucu almak mümkün olabilmektedir. Bişektomi sonrasında iyileşme süresini hızlandırmak için ekstra bir uygulama yapılmasına gerek duyulmamaktadır. Ancak cerrahın önerdiği bazı kremler bulunabilmektedir. Aksi takdirde cerrah herhangi bir krem ya da ilac önermez ise șișkinliklerin giderilmesi için buz kompreksi de uygulanabilir.

Bişektomi ameliyatı çok zorlu bir süreç gerektirmemektedir. Fakat ameliyat sonrası sabır isteyen bir süreç olmaktadır. Bu yüzden operasyon sonrasında sonuç alabilmek için en az bir kaç ay beklenmelidir. Daha hızlı sonuç almak için de ekstra bir uygulama yapılmasına gerek duyulmamaktadır. Ancak beklenen olumlu sonucu elde etmek için ise ameliyatı gerçekleştiren hastanenin güvenilirligi bu konu açısından oldukça önemlidir. Sadece hastanenin güvenilirligi değil aynı zaman da cerrahın da bu konu da önemli rolü vardır.

Cevap bırakın

beyaz magazin
Copyright © 2024 LazerEpilasyonu.Net
Tüm hakları saklıdır.
Etanj armatür - Nikah Güvercini