TR türkiye
sohbet siteleri

Yanak İnceltme Bişektomi Kimlere Yapılır?

Yanak İnceltme Bişektomi Kimlere Yapılır?

Bişektomi günümüzün en popüler estetiği olmaktadır. Bişektomi Yanak Yağı aldırma ya da halk arasında bilinen Yanak inciltme ameliyatıdır. Çoğunlukla Hollywood Starlarının yaptırmıș olduğu Hollywood yanağı olarak ta anılan Bişektomi dolgun yanaklara sahip kişilerin başvurduğu estetik olmaktadır. Bişektomi sayesinde yüz hatları ve elmacık kemikleri daha belirginleșir.

Bişektomi işlemi cerrah tarafından yanakta açılan 1 cm’lik kesilerle bichat adı verilen yağ dokularının alınması ile gercekleșir. Ve bu operasyon sırasında hastaya lokal anestezi uygulanır. Bu operasyon yaklaşık 30-45 dakika arası sürmektedir. Ve kişi operasyon bittikten hemen sonra taburcu edilebilmektedir. Bişektomi sonrasında ise kişinin iyileşme süreci genellikle 4-6 ay arasındadır.

Bişektomiden sonuç almak ise 2-3 haftadır. Bişektomi sonrasında iyileşme sürecini hızlandırmak için de ekstra bir uygulama yapılmasına gerek duyulmasa da oluşan șișlikleri gidermek için ya da ağrıyı dindirmek için yüze buz kompreksi uygulanabilir. Ya da çok ağrı hissedilirse doktor tarafından önerilen krem veya ilaç kullanılabilmektedir.

Bişektomi yaptırmak ülkemizde ya da diğer ülkelerde oldukça yaygınlaşmıştır. Yaptırmak kolay görünse de aslında göründüğü gibi değildir. Çünkü Bişektomi öncesinde bir çok bilinmesi gereken konu vardır. Ancak bu konular hakkında pek bilgi sahibi olunmadığı için öncesinde kişinin iyi bir araştırma yapması gerekir.

Bişektomi gibi bir çok estetik yaptırılmakta ve bu estetikler hakkında merak edilenler vardır. Bişektomi hakkında ise kişinin en çok merak ettiği ise Bişektominin Kimlere uygalanabileceğidir.

Peki Bişektomi Kimlere Uygulanabilir?

Yanak İnceltme Bişektomi Kimlere Yapılır?Bişektomi yaptırmak isteyenler Kimlere yapılacağı hakkında bilgi sahibi olmak isterler. Bişektomi yaptırmak için belli bir yașın üstünde olmak gerekir. Ancak Bişektomi kadın ya da erkek cinsiyet farketmeksizin herkesin yaptırdığı bir operasyondur. Çünkü sadece kadınlar değil aynı zamanda erkekler de yüzünde estetik bir görünüm kazandırmayı amaçlar.

Yani bir çok estetik de olduğu gibi Bişektomi yaptırmada da cinsiyet farketmeksizin ergenlik çağını atlatmıș 18 yaşından büyük herkes yaptirabilmektedir. Ancak sağlık sorunu olan ya da cerrahın önermediği kişiler yaptırmamaktadır. Bu yüzden Bişektomi yaptırmadan önce sağlık sorunu olup olmadığını ve Bişektomiyi uygulayacak olan doktor tarafından önceden muayene edilmesi gerekmektedir.

Cevap bırakın

beyaz magazin
Copyright © 2024 LazerEpilasyonu.Net
Tüm hakları saklıdır.
Etanj armatür - Nikah Güvercini