TR türkiye
sohbet siteleri

Yanak İnceltme Bişektomi Sonrası Ödem Nasıl Atılır?

Yanak İnceltme Bişektomi Sonrası Ödem Nasıl Atılır?

Günümüzde özellikle kadınların daha genç ve sağlıklı bir görünüm kazanması için yaptırmıș ve yaptırmakta olduğu bir çok estetik bulunmaktadır. Onlardan biri ise son zamanların en yaygın olan estetiği Bişektomi’dir. Bişektomi Yanak Yağı aldırma ya da halk arasında bilinen Yanak inciltme ameliyatıdır.

Bişektomi özellikle dolgun yanaklar yerine ince ve güzel görünümlü yanaklar elde etmek isteyenlerin tercih ettiği bir işlem olmaktadır. Çene ve elmacık kemiklerinin belirgin hale getirilmesi için yapılan Bişektomi ameliyatı sayesinde kişi, ters üçgen görünümünde, keskin ve simetrik yüz hatlarına sahip olunur.

Yanak İnceltme Bişektomi Sonrası Ödem Nasıl Atılır?Bisektomi Işlemi cerrahi yardımıyla açılan 1 cm’lik kesilerle bichat adı verilen yağ dokularının alınması ile gercekleșir. Bisektomi işlemi yaklaşık 30 ile 45 dakika arası sürmektedir. Işlem sonrasında ise iyileşme süresi kişiden kişiye farklılık gösterse de ortalama 4-6 ay arasıdır.

Iyileşme süresini hızlandırmak için de ekstra bir uygulama yapılmasına gerek duyulmamaktadır. Fakat çok ağrı hissedilirse doktor tarafından önerilen krem ya da ilaç kullanılır. Işlem sırasında açılan kesinin izi kalmamaktadır. Çünkü operasyon yanağın iç tarafında gerçekleştirilmektedir.

Özellikle ünlülerin yaptırmıș ve yaptırmakta olduğu bu estetik operasyonu yaptırmak isteyenlerin akıllarında bir çok soru işareti bulunmakta ve bunlara cevap aramaktadırlar. Onlardan biri ise Bişektomi Sonrası Bişektomi Ödeminin Nasıl Atıldığıdır.

Peki Bişektomi Sonrası Ödem Nasıl Atılır? 

Bişektomi Sonrası İyileşme sürecinde yüzde hem șișlik hem de ödem oluşmaktadır. Bu șișlik ve ödemlerin oluşması genel de yüzde açılan kesi yüzündedir. Bu șișlik ödemler 3-4 hafta sonra geçmiș olsa da bazı kişiler tarafından daha erken yok edilmek istenmektedir.

Bunun için doktora başvurulmakta ve bir çözüm aramaktadırlar. Doktorlar ise genellikle ödem için kullanılan bir ilacin olmadığından kendi halinde iyileşmesi için ekstra bir uygulama yapılmasına gerek duyulmadığını söylemektedir. Ancak Bişektominin iyileşme sürecinde sadece șișlik ve ödem olușmaz bunların dışında bir de yüzde morarma ve ağrı da söz konusudur.

Hem ödem ve șișlikler için hemde morarma ve ağrı için doktorların önerisi her gün düzenli bir şekilde buz kompreksinin uygulanmasıdır. Buz kompreksinin yüzde oluşan herșeye faydası bulunmaktadır.

Cevap bırakın

beyaz magazin
Copyright © 2024 LazerEpilasyonu.Net
Tüm hakları saklıdır.
Etanj armatür - Nikah Güvercini