TR türkiye
sohbet siteleri

Dikkat! Zayıflama Diyet Konusunda Bilinen Yanlışlar?

Dikkat! Zayıflama Diyet Konusunda Bilinen Yanlışlar?

Zayıflamak ile ilgili bazı sorular sorarak, aklınıza takılan soruları cevaplandırmaya çalışacağız. İşte o sorular;

Şeker kilo yapar mı?

Şeker yağ içermez. Fakat saf karbonhidratan oluşur. Karbonhidrat ihtiyacınızı,ekmek ve meyvelerden de karşılayabilirsiniz. Fazla şeker kullanımı kalori içerdiğinden, vücudunuzda yağ yapar. Bu sebepten dolayı sağlığınız açısından şekeri fazla tüketmemeniz önerilir.

Hangi yağı tercih etmeliyiz ? En sağlıklı olanı hangisi?

En sağlıklı olanı kesinlikle zeytinyağıdır. Kas geük, doymamış yağ oranı yüksek rafine bir yağ. Göğüs kanseri riskini azalıyor ve kolesterol üzerinde kötü etkileri bulunmuyor. Tereyağı ve margarinler damar tıkanıklığı ve yüksek tansiyonu tetiklediğinden kalp rahatsızlıkları riskini de arttırır. Sizin için yumuşak doymamış margarinler, zayıflamak için en uygun seçim olacaktır. İlla tereyağı yiyeceğim diyorsanız, light çeşitlerini zeytinyağı ile birlikte kullanmanızda fayda var.

Metabolizmayı hangi yiyecekler güçlendirir?

Metobolizmanızı güçlendirmek ve hızlandırmak istiyorsanız, ağırlık kaldırma egzersizleri oldukça faydalıdır. Kaslarınızı zorlayarak kaldırdığınız her yarım kilo için günde 35 kalori yakabilirsiniz.

Dikkat! Zayıflama Konusunda Bilinen Yanlışlar?

Çok az yağ tüketmek mümkün mü?

Et, fındık, balık gibi besinlerden alınan yağlar, hormonları düzenleyici ve sinir sistemlerini güçlendirici etkilere sahiptirler. Günlük olarak kaloro miktarının %15′inin yağdan karşılanması gerektiği söylense de bu konu ile ilgili yapılan son araştırmalar bu miktarın %10 olması gerekti yönündedir.

Hiçbir şey yemeden zayıflanabilinir mi?

Evet oldukça tehlikelidir.Vücudunuzda geri dönüşümü olmayan rahatsızlıklar meydana getirebilir. Vücudunuz iki günden fazla bir süre aç kalırsa,karbonhidrat ve protein gibi en temel ihtiyaçlarını kaslardan karşılamaya kalkacaktır. Bu da sonuç olarak baş ağrısı, baş dönmesi, stres ve sıkıntı gibi olumsuz sonuçlar meydana getirecektir. Aç kalınan süre arttıkça, oluşması muhtemel tehlikeler de daha ciddi boyutlar kazanacaktır.

Izgaranın kansere neden olduğu ne kadar doğru?

Izgara kansere neden oluyor, diyemeyiz. Ancak tavuk,et gibi ürünlerin yağları nedeniyle kömür üzerine düştüğünde çıkan dumanın kanserojen etkileri olduğu biliniyor. Bu tehlikeyi azaltmak istiyorsanız, etlerinizi daha önceden marine etmelisiniz.

Cevap bırakın

beyaz magazin
Copyright © 2024 LazerEpilasyonu.Net
Tüm hakları saklıdır.
Etanj armatür - Nikah Güvercini