TR türkiye
sohbet siteleri

Dukan Diyeti Nedir? Kimler Yapmalıdır?

Dukan Diyeti Nedir? Kimler Yapmalıdır?

Her yaz zayıflamaktan bıktınız mı? O halde ömür boyu zayıf kalın! 5 milyon fransız kadınını zayıflatan Dukan Diyetini sizlere tanıtacağız.

Dukan diyeti kitabı şu an en çok satanlar listesinde ilk sıralarda. Bu diyet zayıflamak isteyenler arasında oldukça çok konuşuluyor. Bu kadar konuşulmasının sebebi de içeriğinde gizli. Dukan diyetini diğer diyetlerden ayıran en önemli nokta bu diyeti yaparken hem zayıflayacaksınız, hem de aç kalmayacaksınız.

Bu diyette spor yapmıyorsunuz, saçma sapan bir şekilde günün 24 saati yeşillik yemiyorsunuz, üstelik sınırsızca et, tavuk ve balık yiyebiliyorsunuz! Dukan diyetini tanımayanlar için çok inandırıcı gelmeyebilir ancak bu söylediklerimiz doğru!

Dukan Diyeti şimdiden tüm Avrupa’yı sarmış ve bir çok ünlü bu diyetteki teknikleri deneyerek ideal formuna kavuşuyor. Prenses Kate Middleton bile bu yöntemi uygulayanlar arasında.

Dukan diyeti aşama,aşama olarak ilerliyor. Bu aşamalar ise şöyle:

  • Atak Evresi
  • Seyir Evresi
  • Güçlendirme Evresi
  • Koruma Evresi

Atak Evresi: Atak aşamasının süresini Dukan testi belirliyor. Dukan testi size bu aşamayı kaç günde tamamlamanız gereken süreyi söylüyor. Dukan aşamasında hızlı bir şekilde kilo veriliyor. Ancak bu kilo daha çok su kaybı, dengeli kilo verme aşaması ataktan sonra gerçekleşiyor.

Yağsız proteinleri hiçbir sınır olmaksızın günün her saatinde tüketebiliyorsunuz.

Seyir Evresi: Bu evre bizim asıl kilo vereceğimiz evre. Bu evreye istediğimiz kiloya ulaşana kadar devam ediyoruz.(uygulanma şekilleri kitapta detaylı ,notlar içinde özet şekilde mevcut) Arada kilo vermenin yavaşladığı ve hatta 1-2 kg geri almış gibi görebilirsiniz. Pes etmek yok. Çünkü hemen yeniden vermeye devam ettiğinizi göreceksiniz.

Dukan Diyeti Nedir? Kimler Yapmalıdır?

Güçlendirme Evresi: Verilen her kilo için 10 günlük güçlendirme rejimi yapılmalıdır.

Eğer 20 kg verdiyseniz bu dönemi 20kg x 10gün=200 gün sürdürmelisiniz. Herkes bu formülle kolayca kendisi için uygun süreyi hesaplayabilir. Yeni kilonuzu korumayı hedeflediğimiz bu güçlendirme evresi boyunca, aşağıdaki besinleri tüketmekte özgürsünüz ve sürdürmekte olduğunuz rejime sadık kalmalısınız.

Koruma Evresi: Haftanın 6 gününde her istediğinizi yemeye geri dönebilirsiniz. Bu arada kilo koruma amaçlı önerilen gıda gruplarını da aklınızın bir köşesinde tutup gerektikçe bunlara başvurabileceğinizi unutmayın.

Cevap bırakın

beyaz magazin
Copyright © 2024 LazerEpilasyonu.Net
Tüm hakları saklıdır.
Etanj armatür - Nikah Güvercini