İl İl Lazer Epilasyon Seans Fiyatları


Epilasyon Ampülü – Ampüllü Epilasyon Hakkında

Alexandrite Lazer Epilasyon,buz lazer Alex Lazer Epilasyon,Nd:yag Lazer Epilasyon, Buz Lazer Epilasyon, Ruby Lazer Epilasyon, Diode Lazer Epilasyon Estetik Cerrahi, 2020 Lazer epilasyon merkezleri, Yara/Yanık Tedavisi, Saç Ekimi, Lazer Epilasyon, Cilt Bakımı, 2020 lazer epilasyon fiyatları, Leke Tedavisi, Cilt Yenileme Tedavisi, Botoks Uygulamaları, Dolgu Uygulamaları konusunda ve en çok ta lazer epilasyon hakkında bilgiler, tavsiyeler, yorumlar ve fiyatlar hakkında sizleri aydınlatıcı içerikler sunmaktayız.

Doktorumuz Sorularınızı Yanıtlıyor!!!

16 Eylül 2011 tarihinde eklendi, 3.857 kez okundu.

Son Güncelleme Temmuz 1st, 2016 Saat 04:07 am yapılmıştır

Epilasyon uygulamalarında bir diğer alternatif de epilasyon ampülü kullanılarak aapılan uygulamalardır. Ampüllü epilasyon adıyla yaygınlaşan uygulamanın prensibi ise şu şekildedir; Ampül görünümlü şişeler içerisinde bulunan bir sıvı, elektrik akımı ile kıl köklerine nüfus ettirilir, kıl köklerine ulaşan bu sıvı köklere işleyerek zayıflamalarına sebebiyet verir. Bu uygulamaya ampüllü epilasyon denmektedir. Böyle denmesinin sebebi ise başta dediğimiz gibi kullanılan sıvının ampülü andıran şişelerde bulunmasıdır.

Ağrısız ve kolay uygulanabilir olan bir epilasyon yöntemi olan ampüllü epilasyon direkt olarak istenmeyen tüylerimizden kurtulmamızı sağlamaz. Uygulama şu şekilde gerçekleşir; Öncelikle kişinini kalın kılları kişiye en uygun ağda yöntemi ile (jelli ağda, normal ağda, sir ağda vs.) kökünden alınır. Ağda ile kökünden alınan bölgeye elektrik enerjisi yardımı ile bahsettiğimiz sıvı verilir,yani epilasyon ampülü uygulanmış olur. Bu sıvı ağda sonrası kalan zayıf tüy veya kıllarda, yıpranmış köklerde zayıflama ve tahribat yaratarak o bölgede kıl çıkmasını uzun süre engellemiş, uzun vadede ise kıl çıkmasını durdurmuş olur. İşte epilasyon ampülü veya ampüllü epilasyon dediğimiz yöntemin mantığı budur.

Ampüllü epilasyon uygulaması sonrası işlem yapılan bölge hiçbir madde ile temizlenmemeli, 3-4 saat su ile temas ettirilmemeli, hekim tavsiyesi dışında herhangi bir krem veya cilt bakım ürünü sürülmemelidir. Başarılı bir ağda yapıldığı taktirde ağrısı ve acısı bulunmayan bu yöntem epilasyon yöntemlerinden bir alternatiftir.

Daha Fazlası: Buraya Tıklayarak Doktorumuza Soru Sorabilirsiniz ve Buraya Tıklayarak ta Cevaplanmış Soruları Görebilirsiniz.

Etiketler:

Epilasyon Ampülü – Ampüllü Epilasyon Hakkında Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. demir dedi ki:

    Çok eski olmayan ama çok ta yeni olamayan bir çok kişi tarafından kullanılan bir yöntemdir. Geçenlerde kuıllandım tek sıkıntısı uyguladıktan sonra 3-5 saat su değmemeli

Sayfa başına git