İl İl Lazer Epilasyon Seans Fiyatları


İğneli Epilasyon Yaptıranlar Epilasyon Sonrasında Nelere Dikkat Etmeli

19.07.2013
8.910
İğneli Epilasyon Yaptıranlar Epilasyon Sonrasında Nelere Dikkat Etmeli

İstenmeyen tüylere kalıcı olarak veda etmenin en eski uygulamalarından biridir iğneli epilasyon. Daha önceki yazılarımızda iğneli epilasyonun nasıl uygulandığına, öncesinde ve sonrasında nelere dikkat etmek gerektiğine kısaca da olsa değinmiştik. Bakınız iğneli epilasyon.

Bu yazımızda da iğneli epilasyon yaptıranların iğne ile epilasyon uygulamasından sonra dikkat etmesi gereken ve dikkat edilmesi önem arzeden birkaç maddeye değineceğiz. Bu maddeler ise şu şekilde;

* İğneli epilasyon yaptırdıktan sonraki ilk 24 saat içerisinde epilasyon bölgesine, parfüm, deodorant gibi kozmetik ürünleri sıkılmamalı, makyaj yapma pudra sürme gibi işlemler yapılmamalıdır. Gözeneklerin açık kalması ve cildin nefes alması önemlidir.

* Uygulamadan sonra duş alınmak veya cilt yıkanmak istenirse sıcak su ile yıkanmamalı ve keseleme işlemi yapılmamalıdır. Yıkanma için ılık su tercih edilmelidir. Yine sabun ve şampuan kullanılacaksa doğal ürünler tercih edilmelidir. Asit yoğunlu fazla olan sabun, şampuan ve duş jeli gibi ürünler cildi tahriş edebilecektir. Bunlara dikkat etmeye çalışmaktansa en iyisi ilk 24 saat duş almamak olacaktırigneli-epilasyon-sonrasi.

* İğneli epilasyonu takip eden ilk 3-4 gün güneş ışığına direkt maruz kalmaktan kaçınılmalıdır. Güneşe çıkılabilir, güneşte yürünebilir ancak direkt olarak güneşlenmek veya bronzlaşmaya çalışmak Özel Bölgelikle uygulamadan sonraki 3 gün için tavsiye edilmemektedir.

İğneli epilasyon yaptıranların bu basit ama önemli maddelere dikkat etmesi haline tedavi sonuçları daha olumlu olacak ve cildin tahrişi, lekelenmesi, kızarıklıkların oluşması gibi durumların önüne geçilecektir.

Uyarı

Bu sayfa üzerinde yer alan yazılar, paylaşımlar, soru cevaplar ve yorumlar tamamen bilgilendirme amaçlıdır.
Hiçbir Sağlık Hizmet Sağlayıcısını Tavsiye Etmemektedir.
Hiçbir şekilde tanı ve tedavi amaçlı kullanılmaz.
Tanı ve tedavi için muhakkak ilgili uzmanlara başvurulmalıdır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.