İl İl Lazer Epilasyon Seans Fiyatları


İğneli Epilasyon Yaptıranlar Epilasyon Sonrasında Nelere Dikkat Etmeli

Alexandrite Lazer Epilasyon,buz lazer Alex Lazer Epilasyon,Nd:yag Lazer Epilasyon, Buz Lazer Epilasyon, Ruby Lazer Epilasyon, Diode Lazer Epilasyon Estetik Cerrahi, 2020 Lazer epilasyon merkezleri, Yara/Yanık Tedavisi, Saç Ekimi, Lazer Epilasyon, Cilt Bakımı, 2020 lazer epilasyon fiyatları, Leke Tedavisi, Cilt Yenileme Tedavisi, Botoks Uygulamaları, Dolgu Uygulamaları konusunda ve en çok ta lazer epilasyon hakkında bilgiler, tavsiyeler, yorumlar ve fiyatlar hakkında sizleri aydınlatıcı içerikler sunmaktayız.

Doktorumuz Sorularınızı Yanıtlıyor!!!

19 Temmuz 2013 tarihinde eklendi, 8.229 kez okundu.

Son Güncelleme Ocak 26th, 2016 Saat 12:42 pm yapılmıştır

İstenmeyen tüylere kalıcı olarak veda etmenin en eski uygulamalarından biridir iğneli epilasyon. Daha önceki yazılarımızda iğneli epilasyonun nasıl uygulandığına, öncesinde ve sonrasında nelere dikkat etmek gerektiğine kısaca da olsa değinmiştik. Bakınız iğneli epilasyon.

Bu yazımızda da iğneli epilasyon yaptıranların iğne ile epilasyon uygulamasından sonra dikkat etmesi gereken ve dikkat edilmesi önem arzeden birkaç maddeye değineceğiz. Bu maddeler ise şu şekilde;

* İğneli epilasyon yaptırdıktan sonraki ilk 24 saat içerisinde epilasyon bölgesine, parfüm, deodorant gibi kozmetik ürünleri sıkılmamalı, makyaj yapma pudra sürme gibi işlemler yapılmamalıdır. Gözeneklerin açık kalması ve cildin nefes alması önemlidir.

* Uygulamadan sonra duş alınmak veya cilt yıkanmak istenirse sıcak su ile yıkanmamalı ve keseleme işlemi yapılmamalıdır. Yıkanma için ılık su tercih edilmelidir. Yine sabun ve şampuan kullanılacaksa doğal ürünler tercih edilmelidir. Asit yoğunlu fazla olan sabun, şampuan ve duş jeli gibi ürünler cildi tahriş edebilecektir. Bunlara dikkat etmeye çalışmaktansa en iyisi ilk 24 saat duş almamak olacaktırigneli-epilasyon-sonrasi.

* İğneli epilasyonu takip eden ilk 3-4 gün güneş ışığına direkt maruz kalmaktan kaçınılmalıdır. Güneşe çıkılabilir, güneşte yürünebilir ancak direkt olarak güneşlenmek veya bronzlaşmaya çalışmak Özel Bölgelikle uygulamadan sonraki 3 gün için tavsiye edilmemektedir.

İğneli epilasyon yaptıranların bu basit ama önemli maddelere dikkat etmesi haline tedavi sonuçları daha olumlu olacak ve cildin tahrişi, lekelenmesi, kızarıklıkların oluşması gibi durumların önüne geçilecektir.

Daha Fazlası: Buraya Tıklayarak Doktorumuza Soru Sorabilirsiniz ve Buraya Tıklayarak ta Cevaplanmış Soruları Görebilirsiniz.

Etiketler:

Bu Konu Hakkında Görüşlerinizi Bizimle Paylaşın!!!
Sayfa başına git