Mavi ışık Epilasyon Mucizesi – Mavi Işık Lazer

23.02.2011
2.508
Mavi ışık Epilasyon Mucizesi – Mavi Işık Lazer

Lazer teknolojileri arasında kendini kanıtlamaya başlamış ve sıklıkla tercih edilen popüler epilasyon yöntemleri arasına girmiş bir uygulamadır Mavi ışık lazer epilasyon. Mavi ışık lazer epilasyon dememiz belki tam anlamı ile doğru olmayacaktır. Mavi ışık ile epilasyon demek daha yerinde olacaktır. Mavi ışık epilasyon yöntemi ağrısız acısız ve kalıcı sonuçları ile devrim niteliğindeki epilasyon uygulamalarından birtanesidir. Zaten teknolojinin günden güne çok hızlı bir şekilde gelişmesi bu ve benzeri yöntemleri karşımıza çıkarmakta ve hayatımız bir hayli kolaylaştırmaktadır. Şimdi Mavi ışık lazer hakkında biraz detaylara inelim.

Mavi ışık epilasyon yöntemi nde 400 nm – 600 nm dalga boyu aralığındaki ışık enerjisi kullanılmaktadır. Normal lazer ile epilasyonla kıyaslandığında daha az enerji kullanılan mavi ışık lazer epilasyonda daha az melanin emilimi gerçekleşmektedir. Düşük enerji kullanılması ile de deride oluşacak reaksiyonlar en aza indirgenmektedir. Lazer mavi isik epilasyon yontemiepilasyondan çok olumlu sonuçlar alamayanlar, lazer epilasyondaki batma hissine tahammül edemeyenler ve lazer epilasyon için uygun olmayan tenlerde mavi ışık epilasyon yöntemi en iyi alternatiflerden birtanesidir.

Mavi ışık lazerde de prensip lazer epilasyonda olduğu gibi ışık enerjisinin ısı enerjisine dönüşerek kıl kökünü tahrip etmesi işlemidir. Ancak bu işlem düşük enerjili olduğundan cilt hassas dahi olsa zararı dokunmamakta ve ağrı, acı, leke bırakma gibi yan etkiler görülmemektedir. Ayrıca mavi ışık lazer epilasyon yöntemi PTF denilen, yani Fototerapik Flaş Teknolojisi ile geniş bant aralığındaki ışığı bir araya getiren tek epilasyon uygulamasıdır. Bunun sonucuda, epilasyon yapılacak bölgeye soğutucu, anestezik uygulamalar, uyuşturucu maddeler gerektirmeden ağrısız ve acısı epilasyona olanak sağlamaktadır. Sonuçlarıda oldukça mükemmel olabilmektedir. Mavi ışık lazer epilasyon teknolojisi ile normal epilasyon uygulamalarına göre 4 ile 7 kat arasında daha hızlı ve verimli sonuçlar almak mümkündür. Şöyle bir örnek vermek gerekirse, normal lazer epilasyonda birkaç seans sürebilen bacak epilasyonu, Mavi ışık lazer yöntemi ile 20 ile 40 dakika arasında sonuçlanabilmektedir. Tabi bu örnek ve süreler ten yapısına göre farklılık arzedebilir.

Mavi ışık ile epilasyonun avantajları nelerdir?
Mavi ışık ile lazer epilasyon öncelikle ağrısız ve sızısız atlataılabilen seanslardan oluşan bir epilasyon yöntemidir. Bir diğer avantajı ise seans sürelerinin hızlı ve az olmasıdır. Ortalama 6 seans gibi bir Mavi ışık uygulamasında tüm vücut için yüzde 90 lara varan bir oranda olumlu sonuçlar elde edilebilmektedir. Tedavi uygulanan bölgeyi kremlemeye, uyuşturmaya da ihtiyaç bulunmayan bu yöntem ile her türlü ten ve deride etkili sonuçlar elde edilebilmektedir. Oldukça hijyenik olan mavi ışık lazer epilasyonda uygulama yapılan her bölge için ayrı başlık kulanılmaktadır. Mavi ışık epilasyon tedavisinden önce öyle aman aman hazırlıklar yapmakta gerekmemektedir. Uygulamadan birkaç gün önce sadece uygulama yapılacak olan bölgenin tüylerinin kısaltılması ve temizlenmesi yeterlidir.

Sizinde mavi ışık lazer hakkında yorumlarınız, olumlu olumsuz tecrübeleriniz var ise yazının altından görüşlerinizi bildirebilir, bu konudaki eksik ve yanlış bilgileri gidermede yardımcı olabilirsiniz.

Mavi ışık lazer teknolojisi ve mavi ışık ile epilasyon hakkında ayrıntılı ve içinize sinen bir bilgiye bir defa da uzman hekimden almanızı tavsiye ederiz.

Uyarı

Bu sayfa üzerinde yer alan yazılar, paylaşımlar, soru cevaplar ve yorumlar tamamen bilgilendirme amaçlıdır.
Hiçbir Sağlık Hizmet Sağlayıcısını Tavsiye Etmemektedir.
Hiçbir şekilde tanı ve tedavi amaçlı kullanılmaz.
Tanı ve tedavi için muhakkak ilgili uzmanlara başvurulmalıdır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.