TR türkiye
sohbet siteleri

Lenf Drenaj Uygulaması – Lenf Drenaj Masajı ve Selülit Tedavisi

Lenf Drenaj Uygulaması – Lenf Drenaj Masajı ve Selülit Tedavisi

Lenf Drenaj uygulaması birçoğumuzun birçok kez duyduğu ancak ne oladuğunu pek bilmediği, Lenf Drenaj Nedir diye kendi kendine sorduğu, bunun için de çeşitli araştırmalarda bulunduğu uygulamalardan birtanesidir. Lenf Drenaj Masajı da denen uygulamanın temel amacı vücudun rahatlaması ve selülit gibi istenmeyen fazlalıklardan kurtulmaktır. Şimdi Lenf drenaj ve Lenf Drenaj Masajı nedir konusuna biraz değinelim.

Lenf drenaj uygulaması mantık olarak vücudun lenf sisteminde oluşan tıkanıklıkları açmayı amaçlayan bir uygulamadır. Bu uygulama ile yapılan lenf masajında lenf sıvısının serbest ve rahat olarak akması sağlanacaktır. Lenfatik drenaj masajı da denen işlem el ile veya lenf drenaj makinesi ile uygulanmaktadır. El ile yapılan masaj vücudun o bölgesinin rahatlamasını, hiçbir ekstra uygulama kullanılmadan kan dolaşımının hızlanmasını ve kullanışmış olan lenflerin değişip yenilenmesini sağlamaktadır. Lenf drenaj makinesi ile yapılan uygulama da ise vücudun lenfatik sistemindeki hücreler beslenerek hareketlilik kazanması sağlanmaktadır. Bunun sayesinde ise kanda bulunan serbest yağ asitlrinin kolay bir şekilde yakılması sağlanmaktadır.lenf drenaj nedir

Yukarıdaki bilgilerden de anlayabileceğimiz gibi lenf drenaj uygulamasının ve masajının en önemli etkileri vücutta bulunan bölgeslel fazlalıkların, selülit gibi ödemlerin ve toksinlerin vücuttan atılmasını sağlaması ve dolaşım sistemini düzenli bir hale sokmasıdır. Bölgesel zayıflama, incelme gibi isteklerinizde lenf drenaj işlemi en uygun uygulamalardan biri olabilir. Şimdi kısaca lenf drenajı özetleyecek olursak;

Lenf Drenaj Masajının Etkisi Nedir?
Ayakların uçlarından başlanıp bele kadar uygulanan lenf drenaj masaj tekniği ile vücutta kan dolaşımının hızlanması sağlanırken, fazlalık olan sıvı ve toksinler idrar yolu ile atılmaktadır.

Lenf Drenaj Uygulamasının Yan Etkileri;
Yüksek tansiyonu bulunan kişilere uygulanmaması gereken lenf drenajın, uzman bir ekip veya kişi tarafından masaj yapılması halinde herhangi bir yan etkisi tespit edilmemiştir.

Lenf Drenaj Masajının Seansları ve Süresi;
Selülitlerinize ve istenmeyen bölgesel yağlanmalarınıza çözüm bulabileceğiniz lenf drenaj masajı yaklaşık yarım saat sürmektedir. Yani lenf drenaj uygulaması seansları yarım saattir diyebiliriz. Lenf drenajın olumlu sonuçlar elde edebilmek için haftada 2 veya 3 seans uygulanması önerilmekte olup, yaklaşık 10 seans sonucunda vücuttaki değişiklikler kendini belli etmektedir. Ağrısız ve acısız bir uygulama olan lenf drenaj seanslarına tedavi bittikten sonra da ayda 1 kez devam edilmesi önerilmektedir.

1 Yorumlar
zinet

bu uygulama estepoint de mevcut. dileyen arayıp bilgi alabilirler.saygılar.

Cevap bırakın

beyaz magazin
Copyright © 2024 LazerEpilasyonu.Net
Tüm hakları saklıdır.
Etanj armatür - Nikah Güvercini